Manisa Haberleri

BİN POLİS İLE ÖĞRENCİ YURTLARINDA ARAMA

Haber 06.04.2013 08:03 Cumartesi
MUĞLA (İHA) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin barındığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 6 blokta Bin 800 öğrencinin kaldığı erkek öğrenci yurdunda yaklaşık Bin polis genel arama yaptı.
Muğla Emniyet Müdürlüğü’nün Muğla Cumhuriyet Başsavcılığından aldığı arama kararının ardından, Kredi ve Yurtlar Kurumu Erkek Öğrenci yurtlarına terör, asayiş, çevik kuvvet ve özel tim ekipleri tarafından saat 11.30’da arama çalışması için girdi. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nün yanı sıra, İzmir, Aydın ve Denizli ile Muğla’nın 10 ilçesinden gelen takviye ekipler yaklaşım 2,5 saat Üniversite kampüsü içinde yer alan 6 blokta arama yaptı. Yaklaşık Bin 800 erkek öğrencinin kaldığı yurt binasındaki odalar tek tek polis tarafından arandı.
Yurt binalarında arama yapılırken, bina dışında ve bina çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Bina dışında TOMA, Akrep ve panzerler nöbet tutarken, çevik kuvvet polisleri de bina dışında kuş uçurtmadı. Muğla Emniyet Müdürlü yapılan aramalarda kesici ve ateşli silah bulunup bulunmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin barındığı Kredi ve Yurtlar Kurumu erkek öğrenci yurtlarında ilk defa geniş çaplı bir genel arama çalışması yapıldı.