Manisa Haberleri

ÖMER GÜNEL, GENÇ İŞADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Haber 06.04.2013 08:33 Cumartesi
CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ömer Günel, aday adaylığı süreci öncesi meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerine yaptığı ziyaretlerinin sonuncusunu kurucuları arasında bulunduğu Kuşadası Genç İşadamları Derneği(KUGİAD)’ne gerçekleştirdi.
KUGİAD üyeleri tarafından sıcak ve samimi bir şekilde karşılanan Ömer Günel, uzun süre birlikte çalıştığı genç işadamı arkadaşlarına aday adaylığıyla ilgili bilgiler verdi.
Kendisine gösterilen sıcak ve samimi ilgiye teşekkür eden Belediye Meclis Üyesi Ömer Günel, “ Hepinizin bildiği gibi aday adaylığı açıklamamızı yapmadan önce bazı ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerin amacı görüş almak ve Kuşadası’nın bir alternatife ihtiyaç duyup duymadığını anlamak. Yapmış olduğumuz ziyaretlerin hiçbirinde olumsuz karşılanmadık. Kuşadası’nda alternatif olarak bir çıkışın doğru olacağı ve Kuşadası siyasetinin yeni ekiplere, yeni yüzlere, iddialı isimlere ihtiyacı olduğu şeklinde görüşlerle karşılaştık. Bu görüşlerde bizleri hedeflediğimiz yolun ve içinde bulunduğumuz yapının doğruluğunu bir kez daha kanıtladı. Aday adaylığımı açıklamayı düşündüğüm parti hepinizin tahmin ettiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi. Genel Başkan’ımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday belirleme sürecinde kamuoyu yoklaması ve gerekli gördüğü takdirde üye bazında kurulacak sandıklardan yararlanacağı belirtmesi bizleri cesaretlendirdi. Oluşturmuş olduğumuz alt yapı, bir çok siyasi oluşumda görülememiş sistemli bir organizasyondur. Bu noktada kendime ve arkadaşlarıma güveniyorum. Tek dileğimiz Kuşadası’na hizmet etmek. Derneğimizin kurumsal bakışını biliyorum, içinden çıkan her üyeyi nereye aday olursa olsun destekleyen, eşit mesafede duran ve onları yüreklendiren bir bakıştır “ dedi. Ziyaret sırasında genç işadamlarından “ Kuşadası’na ne vereceksiniz “ sorusuyla karşılaşan Ömer Günel, “Aday adaylığımızı açıkladıktan sonra, aday belirleme sürecine kadar geçen zaman zarfında Kuşadası siyasette hiç yaşamadığı bir döneme tanıklık etmiş olacak. Projelerimizi ve yapmak istediklerimizi bu süreçte yoğun bir şekilde anlatacağız. Bu ziyaretlere devam edip, fikir alışverişine devam edeceğiz. Bizim projelerimizin merkezinde orta ölçekli esnafımız var. Orta ölçekli esnafın refah seviyesi artarsa ve sorunları çözülürse Kuşadası’nın da birikmiş sorunlarının büyük bir kısmı da ortadan kalkacaktır. Kuşadası bir turizm kentidir. Kuşadası’nda yaşayan kişilerin %90 ı avukatlar, doktorlar gibi meslekleri yürüten kişiler de dahil olmak üzere, turizmden etkileniyor. 12 ay turizm, bizim en çok odaklandığımız proje alanlarımızdan bir tanesi. Diğeri de Kuşadası’nın en önemli sorunlarının başında gelen ve yine turizmle bağlantılı olan arıtma sorunu. Bu konuyla ilgili yıllardır yapmış olduğum ciddi çalışmalarım var. Ardından bu şehir 20-25 yıldır ciddi anlamda hizmet alamıyor. Öncelik sırası yapmak istediğimizde öncelikli olacak neredeyse 20 adet konu çıkabiliyor. Ama bizim niyetimiz, onlarca proje sunup, bir kaçını hayata geçirmek değil, yapacağımız projeleri sunup hepsini gerçekleştirmek. 2009’da 61 tane proje vaad etmişiz, bunlardan ancak 4 tanesini gerçekleştirebilmişiz. İnsanlarda artık vaad bıkkınlığı oluşmuş durumda bu nedenle biz gerçekçi olacağız “ diye yanıtladı.
Ziyaretti bir konuşma yapan KUGİAD Kurucu Başkanı Bayram Yılmaz ise sadece Kuşadası’nın değil Türkiye’nin yeni jenerasyonlara ihtiyacı olduğunu belirterek, “ Seçmenler de buna fırsat vermelidirler. Hem iş sebebiyle hem de özel hayatını yakından tanımam sebebiyle Ömer Günel’in tek bir kaygısının olacağını düşünüyorum. Çıktığı yolda kaybetme kaygısını değil, eğer kaybederse edebileceği hizmetlerden mahrum kalma kaygısını taşıyacaktır. Bu anlamda kartvizit sahibi, donanımlı, birikimli, mesleğinde ve özel yaşantısında kendisini kabul ettirmiş ve örnek olacak bir kişidir. Böyle vizyon sahibi olan kişiler de elini taşın altına koymalı ve siyaset yapmalıdır. Siyasetin böyle insanlara ihtiyacı var “ diye konuştu.
KUGİAD eski Başkanı ve Adaland Aupark’ın ortaklarından Fahri Alem Günaydın da “ İçimizden biri Kuşadası’nı yönetmeye talip olmasıyla KUGİAD bugün özel bir anı yaşıyor. Bu şehre hizmet etme düşüncesiyle bu yola girmesi bizi gururlandırıyor. Yakından tanıdığım hayat ve çalışma prensibini bildiğim biri olması nedeniyle, bu yol için uygun bir isim olduğuna inanıyorum “ dedi.
Ömer Günel’in ziyaretinden ve aday adaylığı sürecinden büyük mutluluk ve memnuniyet duyduklarını belirten KUGİAD Başkanı Ertan Sözmener de, “ Bu akşamki misafirimiz, gururla görev yaptığımız Kuşadası Genç İş Adamları Derneği’nin (KUGİAD) kurucu üyelerinden Sayın Ömer Günel. İçimizden biri olan ve bu derneğin var olmasında büyük katkılar sağlamış arkadaşımızın yürümek istediği bu yolda onun arkasında olacağız “ diye konuştu.