Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

MHP’Lİ UZUNIRMAK’TAN AKİL ADAM YORUMU

Haber 06.04.2013 08:42 Cumartesi
TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, gündemdeki akil adam tartışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, TBMM'de, yanında getirdiği oyuncak tank, televizyon ve gazeteler ile basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısını oyuncak tank, televizyon ve gazetelerle yapan Uzunırmak, ''Eskiden vesayet ve psikolojik harekatta en önemli unsur tanklardı, askerlerdi. Hepimizin bildiği gibi bugüne kadar vesayetten bahsedilen ve psikolojik harekattan bahsedilen bir Türkiye'yi yaşadık ve bu vesayet ve psikolojik harekatta en önemli unsur gördüğünüz tanklardı, askerlerdi, silahtı ama bu tank yenildi. Bugün Türk milleti televizyonlarının başında ve basında bu kuşatmayla karşı karşıya. Psikolojik harekat bunlarla sürüyor. Sözde akil adamlar denilen ama hiç basından, televizyonlardan eksik olmayan düşüncelerini her zaman açıklayabilen insanlar farklı bir zırh ile farklı bir konumda her şeyin üzerine çıktılar. Psikolojik harekatla karşı karşıya kalmış, kuşatılmış vatandaşlarımızı sosyal medyaya davet ediyorum” dedi.
Akil İnsanlar Heyeti tartışmalarıyla ilgili düşüncelerini açıklayan Uzunırmak, “Bugün aaa-kıl adamların ve hükümetin cevaplaması gereken bazı sorular vardır. Her şeyden önce zevat ve görevlendirmeyi yapanlar şunu açıklamalıdırlar. Görevlendirilenler herhangi bir devlet kurumundan örtülü veya açık bir şekilde görevlendirilmiş midir? Devletin herhangi bir kurumundan örtülü ödenekten veya açık projelerden açılım programının başladığı 2009 yılından bugüne kadar herhangi bir program desteği almışlar mıdır? Bundan sonra alacaklar mıdır? Açılım programının başladığı 2009 yılından bugüne kadar ve bundan sonra seçilen bu zevat örtülü ödenekten veya açık proje desteklerinden devletin kurumlarıyla herhangi bir ekonomik ilişkiye girmiş midir?" ‘Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Sağlık Ocağı’ yazılı levhalar indirilmiş sadece, ‘Sağlık Bakanlığı Sağlık Ocağı’ yazan yani Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kaldırıldığı levhalara tesadüf etmekteyiz. Akil adamlar flm çevirecekler. Senaryo yazıldı, oynayacak artist arıyorlardı, buldular artistleri. Bu arkadaşlar neyi ikna edecekler. Eğer Türkiye'deki problem terör ise terörü yapanları ikna etmek lazım. Terörden mağdur olanları ikna etmek, ne adına ikna etmek" şeklinde konuştu.