Manisa Haberleri

HAYDİ KADINLAR MANİSA’YA PROJESİ BAŞLADI

Haber 06.04.2013 08:55 Cumartesi

Kent Konseyi Kadın Meclisi, Manisa Belediyesi’nin desteğiyle başlattığı Haydi Kadınlar Manisa’ya Projesi kapsamında Saruhanlılı bayanları Manisa’da ağırladı.

\r\n


\r\nKent Konseyi Kadın Meclisi, Haydi Kadınlar Manisa’ya adlı sosyal projenin startını verdi. Manisa Belediyesi’nin desteğiyle her hafta farklı ilçelerden bayanlara Manisa’yı tanıtıcı geziler düzenleyecek olan Kadın Meclisi’nin ilk konuğu Saruhanlı’da yaşayan bayanlar oldu. Sabah saatlerinde Manisa’ya gelerek kentin çeşitli tarihi mekanları ile Manisa Belediyesi’nin hizmet merkezlerini gezen bayanlar, Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte öğle yemeğinde bir araya geldi. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu tarafından karşılanan bayanlar ilk olarak Niobe ve Mevlevihane’yi ziyaret ederek, tarihi Ulu Camii’nde incelemelerde bulundu. Bayanlara Belediye Meclis Üyesi Süha Akyüz’ün eşi Canan Akyüz tarafından tarihe yönelik bilgiler verildi. Gezi esnasında oldukça keyifli vakit geçiren Saruhanlılı bayanlar Akyüz’e çeşitli sorular sorarak tarih konusunda bilgilendiler.

\r\n


\r\nÇANAKKALE ŞEHITLERI ANITI’NDA DUYGUSAL ANLAR

\r\n


\r\nManisa gezisinin duraklarından biri olan ve geçtiğimiz hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı görkemli törenle açılışı gerçekleştirilen Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Sergi Salonu, bayanlar tarafından büyük bir ilgiyle incelendi. Anıtta bayanları Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu karşıladı. Sergi salonunun büyük bir merakla gezen bayanlar, diorama salonunda da yetkili tarafından bilgilendirildiler. Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen kahraman askerlerimizi rahmetle anan bayanlar, böylesi önemli eseri yaparak, tarihimizi gelecek kuşaklara aktarma imkanı tanıyan Manisa Belediyesi’ni tebrik etti. Ziyaret sonunda bayanlara Çanakkale Savaşı’nı anlatan çocuk kitapları armağan edildi.

\r\n


\r\nBAŞKAN ERGÜN’DEN KADIN MECLISI’NE ÖVGÜ

\r\n


\r\nOldukça yoğun bir programla Manisa’yı gezen Saruhanlılı bayanlar, Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından Taylan Restoran’da düzenlenen öğle yemeğinde ağırlandı. Yemeğe Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu Cem Çöllü ve Hasan Eryılmaz ile Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün de katıldı. Yemek öncesi bayanlar Başkan Ergün’e gergef ile işlenmiş üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi bulunan çerçeve hediye etti. Başkan Ergün, el emeği hediyeden dolayı bayanlara teşekkür etti. Yemekte ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya Projesi’ni hayata geçiren Kadın Meclisi’ne teşekkür eden Başkan Ergün, projenin başarıya ulaşması için Manisa Belediyesi olarak projeye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Manisa’nın değişimini ilçelerde yaşayan vatandaşlara yerinde inceleme fırsatı verdikleri için Kadın Meclisi’ne teşekkür eden Başkan Ergün, Saruhanlı’dan gelen misafirlerin en iyi şekilde ağırlanmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

\r\n


\r\n"SARUHANLILI BAYANLAR MANİSA’NIN DEĞİŞİMİNE ORTAK OLDU"

\r\n


\r\nBelediye Başkanı Cengiz Ergün, Saruhanlı’dan gelen misafirlere ‘hoşgeldiniz’ diyerek başladığı konuşmasında, “Bildiğiniz üzere Manisa büyükşehir oldu. Bu anlamda sadece merkeze değil, büyükşehir yasası kapsamında ilçelerimize de hizmet götüreceğiz. Bu anlamda Kent Konseyi Kadın Meclisi’miz güzel bir projeyi başlatarak, ilçelerde Manisa merkezi tanımayan, hizmetlerimizi görme fırsatı bulamayan bayanlarımızı her hafta kentimizde ağırlamaya başladı. Biz de Manisa Belediyesi olarak kanunlar gereği Kadın Meclisimiz’in her türlü etkinliğine katkı sunmaktayız” dedi.

\r\n


\r\nBayanların, "Manisa Değişiyor" sloganı çerçevesinde yapılan hizmetleri yerinde inceleme fırsatı bulduğunu belirten Başkan Ergün, şöyle devam etti: “Manisa halkın yapmış olduğumuz hizmetleri yerinde görerek, ailelerimizin, gençlerimizin mutluluğuna ortak olduğunuzu düşünüyorum. Amacımız elbette halkımıza yakışan en iyi hizmeti yapmaktır. İnşallah sokaklarda, caddelerde gördüğünüz güzellikleri, hizmet merkezlerimizi ilçelerimizde de gerçekleştireceğiz. Ayrıca bugün sabah saatlerinde başlayan gezilerden sonra oldukça keyifli vakit geçirdiğiniz ve olumlu düşüncelerle Manisa’dan ayrılacak olduğunuzu bana ilettiler. Bunlar bizim için çok önemli. Son olarak bu güzel projeyi hazırlayarak sizleri bizlerle buluşturan Kadın Meclisi’nin tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum."

\r\n


\r\nHER HAFTA BIR İLÇE AĞIRLANACAK

\r\n


\r\n‘Haydi Kadınlar Manisa’ya’ adlı projeye destek veren Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür eden Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu da, davetlerine katılan bayanlara teşekkür ederek, şöyle konuştu: “Proje kapsamındaki ilk davetlimiz Saruhanlı ilçemizdeki bayanlarımız oldu. Biz bu projeyi değerli başkanımızın desteği ile yürütüyoruz. Her hafta bir ilçemizden bayan heyetini kentimizde ağırlayacak, Manisamız’ın güzelliklerini, Manisa Belediyemiz’in hizmetlerini onlarla paylaşacağız. Bayanlarımızın kentimizden memnuniyetle ayrılmaları için elimizden geleni yapacağız. Bu anlamda her konuda olduğu gibi bu konuda da Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün büyük desteğini aldık. Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum.”
\r\nSaruhanlılı bayanlar, öğle yemeğinin ardından Atatürk Gençlik Merkezi ile Laleli Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde ağırlandı.