Manisa Haberleri

YEMEK VE PASTA USTALARINDAN SÜRPRİZ ZİYAFET

Haber 06.04.2013 09:03 Cumartesi
Eşrefpaşa Semt Merkezi’nde eğitim gören yemek ve pastacılık kursiyerleri hazırladıkları sürprizle Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a adeta görsel şölen sundu.
Tartan’ın sevdiği yemekleri hazırlayarak semt merkezine davet eden kursiyerlerin hazırladığı sürpriz ziyafet dördüncü yıl pastasıyla taçlandı.
Spor ve diyeti bir arada yürüttüğünü ve bu nedenle zinde kaldığını hatırlatarak birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakan Başkan Tartan, “Sürpriz karşısında çok şaşırdım. Beni çok mutlu ettiniz. Hepinizin eline, emeğine sağlık” dedi.
Yaptığı diyetle kısa sürede beş kilo verdiğini açıklayan Tartan, sağlıklı diyet formülünü kursiyerler ile paylaştı.
Başkan Tartan, yakın zamanda kurulacak olan Kadın-Koop ile kadınların emeğinin ekonomiye kazandıracağı müjdesini yeniledi.
Kadınlar tarafından büyük destek gören projede kurslara katılıp, üreten bütün kadınlar yer alabilecek.
Türkiye’de ilk kez kadınların güçlerini birleştireceği bir zemin yaratılacağını kaydeden Başkan Tartan, “Bu girişim Cumhuriyet tarihinin en büyük kadın kooperatifi olacak. Başarmamak için hiçbir sebep yok, yeter ki inanın. Yerel bir yönetici olarak kadınlara ekonomik özgürlük getiren bu uygulama ile örnek bir proje başlattığımızı düşünüyorum” dedi.
Beş liralık bir katkıyla kooperatife üye olunabileceğini ifade eden Tartan, üreten Konaklı kadınların bu proje ile satışlardan gelir elde edeceğini söyledi.
Eşrafpaşa Semt Merkezi Nakış Kursu Eğitmeni Ayten Ilgaz Maraş işi mini çarık hediye ederken, kursiyer Emine Akbayoğlu da el işiyle süslediği Atatürk Portresi Başkan Tartan’a sundu.
Hasta Kabul Sekreterliği Kursu öğrencileri Başkan Tartan’a yazdıkları mektupla, Estetisyenlik kursu öğrencileri de çiçekle kendilerine sunduğu hizmetler için Başkan Tartan’a teşekkür etti.