Manisa Haberleri

ŞOFÖR BANKANIN 2 MİLYONUNU ÇALDI

Haber 06.04.2013 09:51 Cumartesi
Karaman'da iki bankadan 2 milyon lirayı Konya'daki Merkez Bankası’na götürmek için yola çıkan şoför, yanındaki güvenlikçiyi atlatıp aracı soydu. Polis şahsın evine baskın yaptı ancak şüphelinin evini 3 gün önce boşalttığı ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, para transferi yapan bir güvenlik firmasına ait 34 plakalı araçla Karaman'a giden şoför Mehmet D. (27) ve güvenlik görevlisi Fırat D., iki bankadan toplam 2 milyon liralıyı yükledikten sonra Merkez Bankası Konya Şubesi’ne getirmek için yola çıktı. Konya’ya gelen Mehmet D., yanındaki güvenlik görevlisini merkez Selçuklu ilçesinde Otogar yakınlarında bulunan bir alışveriş merkezinde ihtiyaç gidermek için indirdi. Aracı park edip geleceğini söyleyen Mehmet D., içi para dolu minibüsle ortadan kayboldu. Şoför gelmeyince Fırat D., bir süre şaşkınlık içinde bekledikten sonra durumu şirket yetkilileri ile polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik görevlisiyle görüştü. Çevrede araştırmalara başlayan polis, aracı terk edilmiş olarak buldu. Şüpheli Mehmet D'nin araç içerisindeki kasa kısmının kilit sistemini çözerek içerisinde 8 bin lirası demir para olmak üzere yaklaşık 2 milyon liranın tamamını çaldığı ortaya çıktı.
"EVİNİ BOŞALTMIŞ, FOTOĞRAFLARI KALMIŞ"
Şüpheli Mehmet D’nin merkez Selçuklu ilçesi Sille Parsana Mahallesi’ndeki evini belirleyen polis baskın yaptı. Polis, şahsın evini 3 gün önce boşaltarak ayrıldığını öğrendi. Evdeki 5 yaşındaki çocuğu ve eşiyle çekildiği fotoğrafı dahi almadan giden şüphelinin, yakınlarına yeni adresini söylemediği öğrenildi. Bankanın paralarını taşıyan şoförün 16 ayrı suçtan kaydının bulunduğu da ortaya çıktı. Daha önce yağma, konut dokunulmazlığını ihlal ve adam yaralama gibi birçok suçtan kaydının bulunduğu öğrenilen şüpheli Mehmet D’nin sahte evraklarla bir hafta önce işe girdiği öğrenildi. 2 milyon lira ile ortadan kaybolan Mehmet D’nin yakalanmasına çalışılırken, çocuğu ve eşini de yanında götürmüş olma ihtimali üzerinde duruluyor.