Manisa Haberleri

KADIN BERBER USTALIKTA ERKEKLERİ ARATMIYOR

Haber 06.04.2013 09:49 Cumartesi
İzmir'de berberlik yapan Aslı Bademli, ustalıkta erkek meslektaşlarını aratmıyor.
Alsancak semtinde Mestan Kuaförü'nde erkek berberliği yapan Aslı Bademli (29), 15 yıldır erkek müşterilerini tıraş ettiğini ve şimdiye kadar hiçbir kaza yaşamadığını söyledi. Dükkana ilk kez gelen müşterilerin önceleri çekindiğini ancak kendisinin uzun yıllar bu meslekte olduğunu öğrendiklerinde rahatladıklarını belirten Bademli, "Türkiye'de benim gibi örnekler çok fazla olmadığı için müşterilerimiz önce çekiniyor. Ancak müşterilerime kendimi bildim bileli bu meslekte olduğumu söyleyince rahatlıyorlar. Bugüne kadar şükürler olsun hiçbir kaza yaşamadım. Bundan sonra da inşallah yaşamam" dedi.
Meslekteki 15 yıllık süreçte İzmir'e gelen ünlüleri de tıraş etme imkanı olduğunu ifade eden Bademli, saç tıraşının yanı sıra sakal tıraşı, cilt bakımı ve yüz maskesi de yaptığını sözlerine ekledi.
Aslı Bademli'ye tıraş olan Halil Sevinç ise, kadın berbere tıraş olmaktan çekinmediğini söyledi. Yurt dışına seyahatleri sırasında kadın berberlere rastladığını ancak Türkiye'de çok fazla görmediğini belirten Sevinç, erkeklerin kadın berberlere güvenmesi gerektiğini, en az erkek berberler kadar becerikli olduklarını kaydetti. 56 yıldır Mestan Kuaförü'nün işletmeciliğini yapan Mestan Şakrak da, "Dükkanımıza gelen erkek müşterilerin bazıları zaman zaman kadın ustamızdan çekiniyorlar ancak bir kez tıraş oldukları zaman bu tedirginlikleri gidiyor" diye konuştu.