Manisa Haberleri

2 KİŞİYİ GÖMEN KATİLİ DEDEKTİFLER 10 YIL SONRA YAKALADI

Haber 06.04.2013 10:00 Cumartesi
Konya’da 9 ve 10 yıl önce ortadan kaybolan 2 kişinin öldürülüp gömüldüğü ortaya çıktı. Polisin titiz çalışması sonucu yakalanan katil zanlısının gösterdiği yerde kayıp şahısların kemikleri bulunurken, zanlının ilk cinayeti ortağının işlediğini ve kendisinin gömdüğünü, cinayeti işleyen ortağını da kendisinin öldürüp gömdüğünü ileri sürdüğü öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, 4 Mayıs 2003 tarihinde Konya'nın Seydişehir ilçesinde işlettiği gazino için alışverişe giden Fatih Karagöz (35) ortadan kayboldu. O günden sonra Karagöz’den bir daha haber alınamazken, otomobili Hadim ilçesinde yanmış şekilde bulundu. Bir yıl sonra 15 Haziran 2004 tarihinde Seydişehir’de yine bir gazino işleten Hürrem Uslu’da (35) ortadan kayboldu. Uslu’nun otomobili de kaybolmasından 5 ay sonra Antalya'nın Manavgat ilçesinde terk edilmiş olarak bulundu. Ailelerinin kayıp başvurusu üzerine o dönem yapılan araştırmada ne Karagöz ne de Uslu bulunamadı. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Kayıp Şahıslar Büro Amirliği’nin kurulmasının ardından gazinoculukla uğraşan Uslu ve Karagöz’ün kayıp dosyası 1 yıl önce tekrar açılarak incelenmeye başlandı. Ekipler, yaptıkları incelemede her iki şahsın da yaşadığına dair hiçbir bulguya rastlamadı. Her iki şahsın da ölmüş olabileceğini düşünen Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, Cinayet Büro Amirliği ile birlikte ortak bir çalışma başlattı. Polis, 2003 yılında kaybolan Karagöz’ün en son Bünyamin K. (35) ile görüldüğünü belirledi. Bünyamin K.’nin de Hürrem Uslu’yu baba gibi sevdiği ve birlikte ortak olarak gazino işlettikleri tespit edildi. Dedektifler, Bünyamin K’nin Karagöz’ün kaybolmasıyla ilgili olduğunu düşünen yakınlarının işkence yaptığını ve polisler tarafından kurtarıldığını da öğrenince Hürrem Uslu’nun kaybolduğu günü araştırmaya başladı. Uslu'nun, kaybolduğu gün Bünyamin K’yi yanına alarak Karagöz’ün yakınlarının yanına barışmak için yola çıktığı belirlendi. Her iki şahsın da Bünyamin K. ile görüşmesinin hemen ardından kaybolması nedeniyle polis harekete geçti. Cinayet Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, 4 gün önce Konya'nın Çumra ilçesi Apa beldesinde oturan Bünyamin K’nin evine baskın yaptı. Baskında Bünyamin K. ile yakınları gözaltına alındı.
4. GÜN CESETLERİN YERİNİ GÖSTERDİ
Konya Cinayet Büro Amirliği’nde sorguya alınan şüphelilerden Bünyamin K., 3 gün boyunca konuşmadı. Dördüncü gün ise Bünyamin K, “Fatih’i gazinosunu kendisine satmadığı için Hürrem tabanca ile öldürdü, bende ağabeyimle birlikte cesedi gömdüm. Çok sevdiğim Hürrem beni de öldürecek diye bende aradan 1 yıl sonra onu tüfekle öldürdüm ve kiraz bahçesine ağabeyimle gömdüm” diyerek itirafta bulundu.
İtirafın ardından Bünyamin K., öldürdüğü Hürrem Uslu'nun Çumra ilçesi Apa beldesindeki kiraz bahçesine gömdüğü cesedinin yerini gösterdi. Kepçe ile yapılan kazı çalışmaları sonrasında Bünyamin K’nin gösterdiği yerde Uslu’ya ait olduğu iddia edilen insan kafatası ve kemikleri ortaya çıktı. Daha sonra Bünyamin K, Uslu'nun öldürdüğünü ve kendisinin gömdüğünü iddia ettiği Fatih Karagöz’ün cesedini de Alibeyhüyüğü köyündeki dağlık arazideki kuyulardan birine gömdüğünü belirterek yerini gösterdi. Bölgede polis, kepçe yardımıyla ikinci cesedi arama çalışmalarına devam ediyor.
2004 yılında öldürdüğü ortağı Hürrem Uslu'yu çok sevdiğini söyleyen Bünyamin K’nin, ortağının çocuklarına baktığı ileri sürüldü. Uslu'nun oğlunun tüm masraflarını karşılayan Bünyamin K’nin, kızının da düğününü yaptığı öğrenildi. Öte yandan cinayeti işledikten sonra Uslu'nun kardeşi ile birlikte öldürdüğü Hürrem’i aradığı ortaya çıkan Bünyamin K., sürekli Karagöz ailesinin yapmış olabileceğini ima ettiği iddia edildi.
Cinayet zanlısı Bünyamin K'nin öldürdüğü Hürrem Uslu ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı. Hürrem Uslu'yu öldürmeden 1 yıl önce çekindikleri fotoğraflarda pozlar veren Bünyamin K'nin, soğukkanlı bir şekilde cinayeti işleyip, öldürdüğü şahsın ailesiyle samimi bir şekilde görüşmeye devam etmesi dikkat çekti.
Konya polisi tarafından ifadesi alınan Bünyamin K., “planlayarak kasten adam öldürmek” suçundan adliyeye sevk edildi. Şüpheli, adliyeye sevki sırasında, "Topraklar değil, analar yiğit doğurur" dedi. Bünyamin K’nin yağma suçundan cezaevinde bulunan kardeşi Abdullah K’ye de yardım ettiği gerekçesiyle cinayeti bilerek gizledikleri iddia edilen 5 kişi hakkında da yasal işlem yapıldı.
Konya Cinayet Büro ve Kayıp Şahıslar Büro Amirlikleri’nin son 1 yıl içerisinde yaptığı çalışmada kayıp olarak aranan 10 kişinin cinayete kurban gittiği ortaya çıkartıldı.