Manisa Haberleri

KOCAELİ’NİN İLK ASANSÖRLÜ CAMİİ

Haber 06.04.2013 10:07 Cumartesi
Mahalle gezisi sırasında vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Bekirdere Üçyol Mevkii’ndeki Zincirlikuyu Camii’ne asansör yaptırdı. Mahalle halkının talebi ile yapılan asansör cami cemaatine hizmet vermeye başladı.
Kocaeli’nin ilk asansörlü camisi olan Zincirlikuyu Camii’ne giderek yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Doğan, "Vatandaşımız her şeyin en iyisine en güzeline layık. Biz onlardan gelen talepleri yerine getirmekle yükümlüyüz. Onlar istedi biz yaptık. Amacımız her şeyin en iyisini İzmit’e kazandırmak. İbadethanelerimize temizlik ve fiziki koşullarının iyileştirilmesi konusunda destek vermeye devam edeceğiz” dedi. Doğan, İzmit’te ihtiyaç duyulan diğer camilere de asansör yaptıracaklarını sözlerine ekledi.
Zincirlikuyu Cami Derneği Başkanı İrfan Çiftçi de Başkan Doğan'a duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, "Zincirlikuyu Camii'nde asıl namaz kılınan yere merdivenle çıkılıyordu. Yaşlı ve engellilerin buraya çıkması zor oluyordu. Belediye Başkanımıza durumu iletip yardım istedik. Kendisi de hemen talimat verip sorunun giderilmesini sağladı. Belediye Başkanımız ve emeği geçenlerden Allah razı olsun" şeklinde konuştu. Zincirlikuyu Camii’ndeki asansörü Başkan Doğan ile birlikte ilk kullanan yaşlıların sevinci gözlerinden okunuyordu.