Manisa Haberleri

ATM’YE İPLİ DÜZENEK KURDULAR, EMEKLİ ÖĞRETMEN OYUNU BOZDU

Haber 06.04.2013 10:11 Cumartesi
Bursa'da bankamatiğe ipli düzenek kuran dolandırıcıların oyununu, emekli öğretmen bozdu. Hemen polisi arayıp, durumu bildiren emekli öğretmen, belki de onlarca kişinin tuzağa düşmesinin önüne geçmiş oldu.
Edinilen bilgiye göre, olay merkez Nilüfer ilçesi Konak Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir banka ATM'sinden emekli maaşını çekmeye giden 60 yaşındaki Rıdvan Taşdelen, kart hanesinde bir ipin sarktığını görünce şaşırdı. Ardından ekrandaki, 'Kartınızın manyetik alanı bozulmuştur' şeklindeki uyarıyla kuşkuları daha da artan Taşdelen ATM'de düzenek olduğunu fark ederek, hemen polisi aradı. Ekipleri beklerken bir başka bankaya giden emekli öğretmen, parasını çekip, kartının şifresini değiştirdi. Ardından tekrar düzeneğin yerleştirildiği ATM'ye gelen emekli öğretmen, dolandırıcıların yakalanması için ekiplere yardımcı oldu. Öğretmenin düzeneği fark etmesi, maaş günü olduğu için belki onlarca emekliyi tuzağa düşmekten korudu. Polis duyarlılığından dolayı Rıdvan Taşdelen'e teşekkür etti.
Ekipler, dolandırıcıların yakalanması için banka ATM'si üzerinde parmak izi aradı.
Maaşını çekmek için ATM'ye geldiğini anlatan Rıdvan Taşdelen, düzenek olduğunu anlayınca hemen polisi aradığını ifade ederek, "Sanırım düzenek kartın manyetik alanına zarar veriyordu. İpi çekince düzenek elimde kaldı. Hemen polisi arayıp, diğer bin bankaya gittim. Paramı çekip şifremi değiştirdim" dedi.