Manisa Haberleri

ESNAFIN ÇOCUK HIRSIZ TEPKİSİ

Haber 06.04.2013 10:14 Cumartesi
Adana'da bir esnafın iş yerine girerek 15 bin lira zarara uğratan küçük yaştaki hırsızlar, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Bu duruma tepki gösteren esnaf, "Benim suçum ne? Borcumu kim ödeyecek? Bu çocuklar her şeyi biliyor, içeri atmıyorsanız ıslah edin" dedi.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ve Şakirpaşa Polis Merkezi ekipleri, Şakirpaşa, Ova, Uçak ve Onur mahallelerinde hırsızlara karşı uyarmak için bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlara hırsızlar ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi veren polis yetkilileri, "Biz hiçbir vatandaşın beş kuruşunun bile çalınmasını istemeyiz. Mal canın yongasıdır. Eğer hırsızlık olmuşsa da zanlısını ne pahasına olursa olsun yakalar, adaletin önüne çıkartırız. Bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsun" dedi.
Şakirpaşa Caddesi üzerinde esnaflık yapan 28 yaşındaki Ercan Yıldırım ise, kendisinin ağabeyinin de polis olduğunu, iş yerine küçük yaştaki hırsızların girip 15 bin liralık zarara uğrattıklarını söyleyerek, "Olaydan sonra polise gidip başvurdum. Güvenlik kamerasını inceleyen polis, hırsızları hemen yakaladı. Ancak adliyeye gönderilen hırsızlar, çocuk olduğu için savcılık tarafından serbest bırakıldı. Yani polisin hırsızları yakalaması bir şey ifade etmiyor. Emniyet görevini yapsa ne oluyor ki" diye konuştu.
Yıldırım, kendisinin 15 bin liralık zararını kimin ödeyeceğini sorarak, "Benim suçum ne? Ben bu yaşımda gece gündüz demeden alın terimle ekmeğimi kazanmaya çalışıyorum. Madem bu çocukları tutuklamıyorsun, o zaman ıslah et" dedi.