Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ’TEN EMNİYET KEMERİ UYARISI

Haber 06.04.2013 10:26 Cumartesi
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, ölümlü ve yaralamalı kazaların ilk sırasında aşırı hız ve emniyet kemeri takılmaması geldiğini bildirdi.
Kırklareli’de sabahın erken saatlerinde ve akşamüstü saatlerinde şehrin belli yerlerinde uygulamalar yaptıklarını belirten Aktaş, “Emniyet Genel Müdürlüğümüzce 2013 yılı hız denetimi ve emniyet kemeri kullanımı yılı seçildi. Radar araçlarımız sürekli gezici olarak hız tespiti yapacak. Eskisi gibi belirli bir yerde durup hız kontrolü yapmayacak. Trafikte yol alacak ve yanından geçen araçların hızı yüksek ise fotoğraf çekmek sureti ile ceza-i işlem uygulanacak. Kırklareli’de 24 saatin 10 saatinde şehrin her yerinde gezici radar kontrol yapacak. Kırklareli –Babaeski kara yolunda nerelerde kaza yapıldığında baktığımızda, ekiplerimizin yaptığı uygulama aralarında kazalar meydana geliyor. Bizde şunu anlıyoruz sürücü polisi gördüğünde hızını azaltıyor, uygulama noktasından geçtikten sonra hızını tekrar yükseltiyor”dedi.
Emniyet kemeri uygulamalarında ceza işleminden çok şuanda teşvik ve bilinçlendirme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Aktaş, “İki ay kadar teşvik ve bilgilendirme uygulamasından sonra ceza işlemine başlayacağız. Kırklareli’de yapılan ehliyet kemeri uygulamasında Kırklarelili sürücülerin yarısı emniyet kemeri kullanıyor. Ölümlü ve yaralanma kazaların en çok yaygın olduğu yerler şehir içleri ve emniyet kemeri kullanmamadan kaynaklanıyor. Şehit içi emniyet kemeri takma kültürünü de oluşturmamız gerekiyor. Hem bilinçlendirme hem de sıkı denetimlerimiz devam edecek." dedi.