Manisa Haberleri

(ÖZEL) SİLİVRİ’DEKİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ YIKILIYOR

Haber 06.04.2013 10:33 Cumartesi
Silivri’de Belediye Konutları civarında bulunan Şerife Baldöktü Sağlık Ocağı ve Aile Sağlığı Merkezi yıkılıyor.
Silivri Sağlık Grup Başkanlığı, Aile Planlama Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi'ni de bünyesinde bulunduran bina, işadamı Nurullah Baldöktü tarafından yaptırılmıştı. Eşi Şerife Baldöktü’nün adını taşıyan binada uzun yıllar bölgeye sağlık hizmetleri veren sağlık ocağı, aynı zamanda Aile Sağlığı Merkezi ve Aile Planlama Merkezi ile de ilçe halkına hizmet veriyordu. Bölgede bulunan Boğluca Deresi’nin ıslah çalışmaları sürecinde dere yatağında olması nedeniyle güçlendirilmesi öngörülen bina hakkında güçlendirme maliyeti nedeniyle yıkım kararı çıktı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Grup Başkanı Hasan İpekoğlu, “Aile Sağlığı Merkezi'mizin olduğu bina dere yatağında taşkın alanında kalıyor. Bina ile ilgili güçlendirme yapılması gerekiyordu ancak maliyeti çok yüksek olduğu için binanın yıkılmasına karar verildi. Yıkım tarihi henüz belli değil. Ancak yıkılan binanın yerine yenisi yapılmayacak. Bölgede de alternatif bir bina inşa edilmesi planlanmıyor” dedi.
İlçe Sağlık Grup Başkanlığının ise yeni bir hizmet binasına geçeceği öğrenildi.
Silivri Devlet Hastanesi'nin Selimpaşa’da bulunan ek binası, 1 Nisan günü kapatılmıştı. Acil servisin personel yetersizliği nedeniyle kapatılmasını protesto eden vatandaşlarla güvenlik güçleri ile arasında gerginlik yaşanmıştı.