Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

MUĞLA’DA BİN POLİS İLE ÖĞRENCİ YURTLARINDA ARAMA

Haber 06.04.2013 10:33 Cumartesi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin barındığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 6 blokta bin 800 öğrencinin kaldığı erkek öğrenci yurdunda yaklaşık bin polis genel arama yaptı.
Muğla Emniyet Müdürlüğü’nün Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldığı arama kararının ardından Kredi ve Yurtlar Kurumu Erkek Öğrenci Yurtları’nda saat 11.30’da terör, asayiş, çevik kuvvet ve özel tim ekipleri tarafından arama yapıldı. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nün yanı sıra İzmir, Aydın ve Denizli ile Muğla’nın 10 ilçesinden gelen takviye ekipler, yaklaşık 2,5 saat üniversite kampüsü içinde yer alan 6 blokta arama yaptı. Yaklaşık bin 800 erkek öğrencinin kaldığı yurt binasındaki odalar tek tek polis tarafından arandı. Yurt binalarında arama yapılırken, bina dışında ve bina çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Bina dışında TOMA, Akrep ve panzerler nöbet tutarken, çevik kuvvet polisleri de bina dışında kuş uçurtmadı.
Muğla Emniyet Müdürlüğü yapılan aramalarda kesici ve ateşli silah bulunup bulunmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapmazken, Kredi ve Yurtlar Kurumu erkek öğrenci yurtlarında ilk defa geniş çaplı genel arama yapıldığı öğrenildi.