Manisa Haberleri

KONYAALTI’NDA GAZ ŞÖLENİ

Haber 06.04.2013 10:39 Cumartesi
Antalya’da Olimpos Doğalgaz Dağıtım AŞ, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi’nin birlikte düzenlediği ‘Konyaaltı’nda Gaz Yakma Töreni’, geniş katılımla gerçekleştirildi.
Törene; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, STFA Grubu CEO’su ve ENERGAZ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Neyzi, kamu ve özel kurum temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Grubu CEO’su ve ENERGAZ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Neyzi, Antalya’ya doğalgaz getirmek için 2007 yılında çıktıkları yolun önemli dönemeçlerinden birinde olduklarını söyledi. Kepez, Kadriye, Belek ve Serik’ten sonra Konyaaltı ilçesinin de doğalgaza kavuştuğunu ifade eden Neyzi, bugüne kadar 220 kilometre dağıtım hattının imalatını gerçekleştirdiklerini belirtti. 60 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptıklarını ve istihdam sağladıklarını kaydeden Neyzi, “Yaptığımız yatırımlarla 35 bin konutun önüne gittik. Daha iyi bir hizmet verebilmek için abone merkezleri oluşturduk. 2013 yılında 14 bin konutun daha önünde doğalgaz hizmeti olacak” dedi.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise belediyede faaliyetlerine bir trilyonluk bütçe ile başladıklarını, bugün ise 103 trilyon bütçesi olan bir belediye olduklarını kaydetti. Bütün kurum ve kuruluşların katkıları ile bugüne kadar öncelikli hedefleri belirleyerek projeleri adım adım gerçekleştirdiklerini ifade eden Böcek, “Konyaaltı ilçesi yapılan yatırımlar sayesinde gelişti. Şu anda bütün vatandaşlarımızın arzu ettiği, sorunların aşıldığı bir Konyaaltı var. İki yıl önce Olimpos Gaz bizi gazla ilgili olarak ziyaret ettiğinde çok heyecanlanmıştım. 'Konyaaltı'na doğalgaz gelecek' demişlerdi. Konyaaltı halkını toz topraktan dolayı belki biraz rahatsız ettik ama bugün çok özel ve güzel bir gün. Bugün Konyaaltı beş ilçe içerisinde doğalgazla tanışan ilçelerden biri oldu” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Konyaaltı ilçesinde ilk doğalgaz abonesi olan Ayşe Bahar Karabağ’a ve ilk defa doğalgaz kullanmaya başlayan abone Feridun Bakırar’a plaket verildi. Daha sonra doğalgaz yakma töreni gerçekleştirildi.
Havai fişeklerle gösteri yapılmasının ardından ise sahneye çıkan sanatçı Bengü, izleyenlere coşkulu anlar yaşattı.