Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ŞIRNAK’A 4 YATAKLI AMBULANS

Haber 06.04.2013 10:54 Cumartesi
Sağlık Bakanlığı tarafından Şırnak'a, toplam maliyeti 1 milyon lira olan bir adet 4 yataklı ambulans, bir adet paletli ambulans ile 2 adet yeni standart ambulans gönderildi.
Ambulansların teslim törenine; AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, AK Parti Şırnak İl Başkanı Mehmet Demir, Şırnak İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Barış, Şırnak İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Muhsin Hayyam Elçi, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Şırnak Genel Sekreteri Dr. Hakan Tokur ve sağlık çalışanları katıldı.
Milletvekili Mehmet Emin Dindar, "Ambulanslarımız geldi, halkın hizmetine sunduk. Genel sekreterimiz, il müdürümüz, halk sağlığı müdürümüz, doktor arkadaşlarımız, müdür muavinlerimiz hep birlikte biz bu açılışı yaptık. Hayırlara vesile olsun. Daha güzel hizmet etmesi için elimizden geleni yapacağız. Ben hatırlıyorum. Şırnak’ın bütününde her bir ilçede bir doktor vardı, yanında da bir hemşire. Şimdi hamdolsun bir bakıyoruz ki 300’den fazla doktorumuz var. Bunun 160’ı uzman doktor hem de. Ve yine bakıyoruz ki 2 bin, 2 bin 500’den fazla sağlık içerisinde çalışan ekibimiz var, elemanlarımız var. Yetiyor mu? Hayır yetmiyor. Daha güzel hizmetlere, daha güzel bir şekilde halkımızın ayağına götürebileceğimiz hizmetlere halkımız layıktır. Sağlıklı, sıhhatli bir gün dileğiyle herkese hayırlı olsun. Hepinize teşekkür ediyorum. Maşallah kaç sedyemiz var? 4. İnan ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ancak böyle bir ambulansımız olur. Şaka da yapmıyorum. Ben eski acil yardım cankurtaran müdürlüğünü yapmıştım İstanbul’da. Böyle 4 sedyeyi birlikte gördüğüm ambulans sayısı ya bir tane ya da 2 taneydi. Şimdi Şırnak'a bu hizmeti getirebildiysek mesele yoktur" ifadelerini kullandı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Barış da, "Şırnak’ta sağlık hizmetlerinin kalitesi ve niteliği giderek arttırılmaktadır. Bu bağlamda vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak açısından, Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize gönderilen 4 tane yeni ambulans filomuza katıldı. Bunlardan bir tanesi 4x4 aynı zamanda kışın paletli oluyor. 2 tanesi normal ambulans, bir tanesi de 4 yataklı büyük ambulans. İlimize hayırlı olsun" diye konuştu.
Daha sonra, ambulanslar şehir merkezinde tur attı.