Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BİLGİEVİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK KAMPANYA

Haber 06.04.2013 11:03 Cumartesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Bilgievleri, sosyal ve kültürel aktivitelerinin yanında çevre bilinciyle doğa sevgisini öğrencilerine aşılıyor.
Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievlerinde uygulanan ve öncü bir hizmet veren değerler eğitimi projesi kapsamında öğrenciler çevre bilinci ile atık pil topladılar. Mehmet Akif Ersoy Bilgievi 7. sınıf öğrencilerinden Mehmet Can Çetil ve Emrehan Çoban, topladıkları 1600 pille bu alanda büyük bir başarıya imza attılar. Bilgievlerinde, ilkokul çağındaki çocuklara uygulanan, toplumsal ve manevi değerlerimizin aktarılmasını içeren değerler eğitiminde, önemle üzerinde durulan konulardan biri de çevre bilinciydi. Doğayı korumanın önemini, bu konuda yapılabilecekleri ve kendi üzerlerine düşen sorumlulukları ve bir tane atık pilin tonlarca havayı zehirlediğini öğrenen bilgievi öğrencileri, kendi aralarında organize olup kapı kapı gezerek atık pil toplamaya başladılar. Mehmet Akif Ersoy Bilgievi öğrencilerinden Mehmet Can Çetil ve Emrehan Çoban çevre bilinci ile günlerce bin 600 atık pil toplayarak arkadaşlarına örnek oldular.
Tatlı bir rekabete dönüşen atık pil toplama kampanyasında her gün topladıkları yüzlerce pili bilgievine getiren öğrenciler, topladıkları pil sayıları günlük olarak bilgievi panosuna asılıyor. Çevre dostu bilgievi öğrencileri, getirdikleri atık piller karşılığında kültür gezileriyle ödüllendiriliyor. Mehmet Can Çetil ve Emrehan Çoban topladıkları pillerin karşılığında Bilgievi öğretmenleri tarafından Bursa ve Edirne gezileriyle ödüllendirdiler.