Manisa Haberleri

SİVAS BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE SUYUN ÖNEMİNİ ANLATTI

Haber 06.04.2013 11:20 Cumartesi
Sivas’ta çevre ve suyun önemine yönelik duyarlılık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılıyor.
SİBESKİ ekipleri yarının geleceği olan öğrencilere suyun önemini ve içme suyunun evlere nasıl ulaştığını anlatmak amacıyla içme suyu arıtma tesisinde öğrencileri misafir ediyor.İlk olarak Seyrantepe IMKB Ortaokulu’nda Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ün katılımıyla öğrencilere suyun önemi konulu seminer verildi. Sivas Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi İşletme Sorumlusu Sinan Özer'in suyun tasarrufu hakkında verdiği seminer sonrasında konuşma yapan Okul Müdürü Vedat Sever etkinliğe destek veren Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'e ve Sibeski ekiplerine teşekkür etti.
Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise,“Su çok önemli insan vücudunun tamamı su. Allah böyle yarattı, Allah insanı sudan, çamurdan, topraktan yarattı hem içmekte hem sulama da kullanılmakta suyu dikkatli kullanmalıyız. Arıtma tesisini gezip göreceksiniz size boyama kitapları getirdik bu kitapları boyarken bizim faaliyetlerimizi göreceksiniz” dedi.
Programının ardından öğrenciler Sivas Belediyesinin otobüsleriyle Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tesislerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.