Manisa Haberleri

FOTOĞRAF ÇEKMEK İÇİN DAĞA ÇIKTI, BÖCEK SOKMASI SONUCU ZEHİRLENDİ

Haber 06.04.2013 11:33 Cumartesi
Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde fotoğraf çekmek için Çal Dağı’na tırmanan fotoğrafçılık bölümü öğrencilerinden biri, böcek sokması sonucu zehirlendi.
Cumhuriyet Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü'nde okuyan ve Yıldızeli’nde profesyonel fotoğrafçılıkla uğraşan Serhat Yılmazer, akşam saatlerinde yıldız pozlaması için çıktıkları Çal Dağı’nda böcek sokması sonucu zehirlendi.
Yere düşen hafıza kartını almak için elini uzattığında diken battığını zanneden Yılmazer, kısa bir süre sonra bulantı ve baş dönmesi sonucu zehirlendiğini fark etti. Kısa süreli baygınlık geçiren genç fotoğrafçı, arkadaşları tarafından Yıldızeli Devlet Hastanesi Ali Daldal Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yapılan müdahalenin ardından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi acil servisine sevk edilen genç fotoğrafçının, yapılan sağlık kontrollerinin ardından taburcu edildi.
Doktorlar ise böceğin türünü tam olarak teşhis edemediklerini, karadul örümceği olabileceğini belirtti.
Taburcu olduktan sonra açıklama yapan fotoğrafçı Serhat Yılmazer, “Arkadaşlarımızla birlikte fotoğraf çekmek için karanlıkta Çal Dağı’na çıktık. Daha sonra yere düşen hafıza kartını almak için elimi uzattığımda elime bir şeyin battığını fark ettim. İlk başta diken battı zannettim fakat daha sonra bulantı ve baygınlık geçirince arkadaşlarım hastaneye yetiştirdiler. Böyle bir şey ilk defa başıma geldi. Fotoğraf çekmek çok zevkli bir iş ama bazen böyle tehlikeleri göze almak gerekiyor. Sağlık durumum gayet iyi. Bundan sonra fotoğraf çekmeye ara vermeden devam edeceğim” İfadelerini kullandı.