Manisa Haberleri

KARASU KAYMAKAMLIĞININ KAN BAĞIŞI KAMPANYASI KURUDERE’DEN BAŞLADI

Haber 06.04.2013 11:31 Cumartesi
Sakarya’nın Karasu ilçesinde Kaymakamlık öncülüğünde başlatılan kan bağışı kampanyası ilçeye bağlı Kurudere Beldesi’nden başlatıldı. Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam ilk kan bağışında bulunarak vatandaşlara örnek oldu.
Karasu Kaymakamlığı, Kızılay Karasu Şubesi ve Kızılay Sakarya Kan Bağışı Merkezi arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde Karasu’da faaliyette bulunan Derneklerin katılımı ile düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasının ilk bölümü Kurudere Beldesinde yapıldı.
Kan Bağışı kampanyasına katılan Kaymakam Şafak Gürçam, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Yzb. Erdal Gün ve Kurudere Belediye Başkanı Mehmet Alemdar kan bağışında bulundu. Kaymakam Şafak Gürçam, “Kan bağışının önemini en iyi acil olarak kana ihtiyacı olan hasta yakınları bilir. Bağışladığımız kanla belki bir annenin, belki bir babanın, belki de bir bebek veya çocuğun hayatını kurtaracağız. Gözünüzün önüne sevdiklerinizi getirin ve onların kana ihtiyacı olduğunu düşünün. Kısacası empati kurun. O zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız” dedi.
Kampanyanın ilçeye bağlı belde ve köylerde de devam edeceği öğrenildi.