Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

’POLİSİZ’ DİYEREK DOLANDIRAN ZANLILAR YAKALANDI

Haber 06.04.2013 11:45 Cumartesi
Bursa’da, telefonla aradıkları vatandaşları kendilerini ‘cumhuriyet savcısı’ ve ‘polis’ olarak tanıtarak dolandırdıkları iddia edilen 5 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.
Nilüfer ilçesi Küçük Sanayi Bankalar Bölgesi’nde meydana gelen olayda, müşteki İlknur Dipçi’yi arayan H.C. isimli şahıs, kendisin polis olarak tanıttı. Sahte polisin para istemesi üzerine, müşteki İlknur Dipçi şahıs ile buluşarak elden 20 bin TL’yi verdi. H.C. (33), yine aynı yöntemle 04.04.2013 tarihinde Gürsu ilçesinde müşteki Turhan Durmuş’un bankadan çektiği 17 bin TL’yi aldığı sırada polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, H.C. (33) isimli zanlının ifadesi doğrultusunda soruşturmayı genişletti. Zanlı ile birlikte hareket eden başka kişilerin de bulunduğu bilgisini alan ekipler, Tokat ilinde ikamet eden İbrahim Polat’ın sahte polislerin yalanına inanarak Osmangazi Heykel PTT Şubesi'ne gönderdiği 19 bin TL’yi çekmeye gelen M.G. (35), A.B. (31) ve V.A. (33) ekiplerce suçüstü yakalandı.
Zanlılarla birlikte hareket ettiği belirlenen C.A. (22) ise Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. 5 zanlı, emniyetteki ifadelerinin ardından ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.