Manisa Haberleri

VALİDEN FEDAKAR BABAYA DESTEK

Haber 06.04.2013 11:53 Cumartesi
Tekirdağ'da dünyada ender görünen “amiloidoz” hastalığına yakalanan oğlunu her gün sırtında 3. kattaki evinden sokağa çıkarıp indiren 66 yaşındaki Fikret Güncan’a, Vali Ali Yerlikaya'dan destek geldi.
İki yıl önce kilo kaybıyla başlayan, baş dönmeleri ve istifra ile devam eden, kas gücünü yitirerek yürüme zorluğu çeken Oksen Gülcan'a (36) teşhis ancak 6 ay önce konularak, “amiloidoz” hastalığına yakalandığı belirtildi. Uzmanların 2-3 yıl ömür verdiği Gülcan hayata küstü. Hastalığı süreci içinde 46 kilo kaybeden Oksen Gülcan'a, 2 dayısı ve annesini de aynı hastalıktan kaybetmesinin verdiği moralsizliği yenmesi için destek babası Fikret Gülcan’dan geldi. Her gün oğlunu evlerinin altındaki çay ocağına oturduğu 3. kattaki dairelerinden sırtında indirip çıkaran Fikret Gülcan, “Oğlum hayata küstü, tek geçim kaynağımız çay ocağı. Oğlum daha önce sağlık ocağında çalıştı. Malulen emekli olma gün sayısı 4 bin günü geçiyor. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu'nda bu hastalığın tanımı olmadığı için emekli olamıyor. Oğlumun hastalığı ile ilgili yerel gazete muhabiri Sayın Valimiz Ali Yerlikaya ile görüşerek, yardımcı olmasını istemiş. Vali Bey bizi telefonla arayarak 8 Nisan Pazartesi günü Ankara’ya gideceğini, yardımcı olacağını söyleyerek bize çok büyük moral verdi” dedi.
İki çocuklu Oksen Güncan, “İki çocuğum var, Vali Bey'in bizi arayarak ilgilenmesi, yardımcı olacağını söylemesi büyük moral kaynağım oldu. Kendisine teşekkür ederim” dedi.
Şarköylü hayırsever vatandaşların Oksen Güncan'a akülü tekerlekli sandalye alabilmek girişim başlattığı da öğrenildi.