Manisa Haberleri

YENİLENEN HİZMET BİNASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Haber 06.04.2013 11:51 Cumartesi
Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünün yenilenen Hizmet binası Polis haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Hizmet binasının açılış töreninde konuşan Muğla İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal yeni yapılacak olan Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü binası için ödeneğin geldiğini ve şuanda yazışmalarının yapılmakta olduğunu söyledi.
Polis haftası etkinlikleri kapsamında yenilenen Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açılırken Açılış Törenine Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Muğla İl Emniyet Müdürü Kadir Akbal, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Faruk Akıncı, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Binbaşı Cem Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Ergün Tokgöz, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Üsteğmen Engin Anar, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Bazı Sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri ile vatandaşlar katıldılar.
Törende Konuşan Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık “Muğla İlimizin ekonomisine ve siyasetine yön veren iki ilçe bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Milas bir tanesi de Fethiye İlçemizdir. Ben buraya gelmeden önce Milas İlçesinde stajımı tamamladım. Fethiye İlçemizde de Uzmanlığımı yapıyorum. Yaklaşık 7 ay önce Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünde Görevime başladım. Aradan geçen zaman içerisinde arkadaşlarımız ile İlçemize nasıl bir destek sağlayabiliriz diye düşündükten sonra ilk olarak İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Hizmet binasını yenileyerek imaj değişikliği ile çalışmalarımıza başladık” dedi.
“Yenilediğimiz bu hizmet binamız 1968 yılında Emniyet Komiserliğinden Emniyet Amirliğine daha sonra ise 1989 yılında İlçe Emniyet Müdürlüğüne dönüştürülmüştür. Bu bina şuanda yeterli değil. İnşallah önümüzdeki günlerde Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliğimizin bulunduğu alanda yeni hizmet binamızın temelini atmayı hedefliyoruz” diyen Hüseyin Koçabıyık, “Yeni hizmet binamızı hayata geçirdikten sonra Fethiye ilçemize yakışır bir binada daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımız sürdüreceğiz. İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak hizmeti vatandaşın ayağına götürebilme felsefesi ile daha hızlı, daha şeffaf kaliteli bir hizmet sunabilmek için kentimizdeki hizmet binalarının fiziki şartlarını iyileştirerek mimari yönden modern yapıya dönüştürülmesi, teknolojik sistemlerle donatılarak Avrupa Birliği standartlarına kavuşmasına devam edecektir. Teşkilatımızın kuruluşunun 168. yılı coşkusunu yaşadığımız şu günlerde fiziksel olarak iyileştirilmiş, çağı yakalamış, vizyon ve misyon sahibi, eğitimli personel ile halkımıza daha kaliteli güvenlik hizmeti sunacak olduğumuz binayı yeniden restore ederek vatandaşlarımızın hizmetine açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Muğla İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal ise konuşmasında “Emniyet Teşkilatımız 168 yıldır Devletinin ve halkının hizmetinde. Halkının güvenliği için Emniyet teşkilatımız fedakarca görev yapmaktadır. Son dönemde baktığımız zaman teşkilatımız teknolojiyi kullanan, suç ve suçlularla mücadelede hukuk kuralları içerisinde teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve Dünya polisleri içerisinde olabilecek bir seviyeye gelmiş durumdadır. Bunda da en büyük pay Devletimizin ve Halkımızın bize olan güveni ve katkısıdır. Bizim emniyet genel müdürlüğümüzün politikası bu hizmeti yaparken halkla ilişkilere önem vermektir. Bizim olmazsa olmazlarımızın başında halkla ilişkilere önem vermek, toplum destekli polislik anlayışı ve kurumlar arası işbirliğine dayanmaktadır. Bugün Türk polisinin başarısı dünya polisleri içerisinde gıpta ile gösterilmektedir. Bunun temelinde halkımızın bizlere güveni ve desteği bulunmaktadır. Fethiye halkımız huzuruna, güvenine, polisine, devletine saygılı, sevgili bir halktır. Bunun bir örneği de bugün açılan hizmet binamıza hem maddi hem de manevi olarak verdiği destektir. Bu desteklerinden dolayı tüm Fethiye halkına teşekkür ediyorum. Bunun yanında Yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü binamızın yapımı için ödenek gelmiştir. Gerek proje gerek ise ihale anlamında çalışmalar son aşamaya geldi. Kısa bir zaman içerisinde yeni İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün binasının temelini atacağız.
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ise “Polisimiz ile yıllarda buyana birlikte çalışıyoruz. Benim meslekte 28 yılım geride kaldı. Bizim sağ kolumuz her zaman polisimizdir. Vatandaşın canının, malının emniyetini yerinde olması bizim görevimizin en büyük parçasıdır. Arkadaşlarımız yeri geliyor mesai gözetmeksizin görevden geliyor hemen başka bir göreve gidiyorlar. Fazla mesai ödenmeden vatan millet aşkına görev yapıyorlar. Gözünü kırpmadan canını devleti ve milleti için feda ediyorlar. Zaten Polislik mesleği de fedakarlık ve özveri isteyen bir meslektir. Fethiye’de İlçe Emniyet Müdürümüz Hüseyin Kocabıyık ile hemen, hemen aynı dönemde burada göreve başladık. İlçe Emniyet Müdürümüz halkla çok güzel bir bütünleşme sağladı. Sıcak yaklaşımı ve güler yüzü ile halkın sempatisini kazandı ve olumlu izlenimlerle güzel hizmetlerinin başlangıcını da bu hizmet binasının yenilenip hizmete açılması ile gerçekleştirdi” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yenilenen hizmet binasının açılışı gerçekleştirilirken açılış kurdelesini Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Faruk Akıncı, Muğla İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Cumhuriyet Başsavcısı Ergün Tokgöz, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Üsteğmen Engin Anar ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık birlikte çözdüler. Açılışın ardından törene katılanlar yenilenen hizmet binasını da gezdiler.