Manisa Haberleri

FETHİYE’DEN SURİYELİ VATANDAŞLARA BİR TIR YARDIM GİTTİ

Haber 06.04.2013 11:50 Cumartesi
Hayrat Vakfı Fethiye Temsilciliği tarafından toplanan bir tır dolusu yardım malzemesi Suriyeli Vatandaşlara dua ile gönderildi.
Hayrat Vakfı Fethiye Temsilciliği’nin açtığı kampanya ile Türkiye’de barınan Suriyeli ihtiyaç sahibi vatandaşlar için toplanan yardım malzemeleri Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hüsrev San, Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Hayrat Vakfı Fethiye Temsilciliği’nden Hasan Akaya ve hayırsever vatandaşlarında katıldığı törenle bir tır ile uğurlandı. Çocuk mamaları, su, battaniye, giysi ve gıdalardan oluşan bir tır dolusu yardım malzemesi Suriyeli vatandaşlar için uğurlanırken, Yeni Mahalle Cami İmam Hatibi Çetin Deveci, Yasin’i Şerif olurken, Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu duada bulundu.
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Hayırsever vatandaşların Fethiye’den hiç tanımadığı Suriyeli ihtiyaç sahiplerine böyle bir kampanya ile yardım toplanması örnek bir davranıştır. Türk milleti olarak dünyanın her yerine benzer yardımları dün olduğu gibi bu günde yapmayı sürdüreceğiz” dedi.