Manisa Haberleri

DÜZCE D-100 İÇİN ÖNEMLİ KARAR

Haber 06.04.2013 11:56 Cumartesi
Düzce İl Genel Meclisi D-100 Karayolu için önemli bir kararın altına imza attı. Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü'nün yazısı doğrultusunda revize edilecek yeni imar planıyla bundan sonra ana yola direk giriş çıkışlar engellenecek. D100 Karayolu için hazırlanan plana yan yollar dahil edilerek trafik güvenliği sağlanacak.
Konu, İl Genel Meclisinin Nisan ayı toplantıları 5. birleşiminde gündeme geldi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Muharrem Şen, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü'nün gönderdiği yazı doğrultusun hazırlanan raporu şöyle aktardı:
“D100 Karayolunun her iki yanında yıllardan beri oluşan mevcut yapı stoğu dikkate alınarak trafiğin aktığı ana yola direk giriş çıkış yapılmayacağı, planda oluşturulan yan yollar ile trafik güvenliğinin sağlanacağı Düzce merkez ve çevre il merkezi örnek alındığında buralarda benzer çözümler görüldüğü karayolları ile yapılan görüşmelerde bu yan yolların bir an önce uygulamaya geçilmesi için çalışmalar yapıldığı gerekçesiyle 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 6 10 ve 70 maddeleri ve 3194 sayılı İmar Kanununun 8. Maddesine dayanarak hazırlanan imar planı doğrultusunda imar planlarının devam etmesi komisyon üyelerimizce uygun görülmüştür.” Rapor İl Genel Meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.