Manisa Haberleri

’GÜN IŞIĞI YERİNE EKRAN IŞIĞINDA BÜYÜYEN BİR NESİL YETİŞİYOR’

Haber 06.04.2013 12:06 Cumartesi
Çankaya Belediyesi Çocuk Merkezi Gündüz Bakımevleri’nde gerçekleştirilen “Anne Baba Sınıfı” eğitimlerinde bu kez çocukların ekran bağımlılığı konuşuldu.
Çocuk sağlığı ve gelişimi için anne babaların da eğitilmesi, sorunlara tartışarak ortak paydalar bulunabilmesi amacıyla gerçekleştirilen “Anne Baba Sınıfı”nda psikolog Irmak Gürcan Kerimoğlu ile bir araya gelen ebeveynler, çocukların ekran bağımlığına karşı çözüm aradılar. Özellikle çalışan anne babalar açısından gün içinde kontrolü zor olan, iletişim ve uyum sorunlarına yol açan televizyon ve bilgisayar bağımlılığının önüne geçmenin yollarını arayan ebeveynler, psikolog Kerimoğlu’na yaşadıklarını anlatarak sorularına yanıt aradılar.
Çankaya Belediyesi İlk Adım Gündüz Bakımevi’nde yapılan seminerde ebeveynlerin sorularını yanıtlayan Kerimoğlu, “Gün ışığı yerine ekran ışığında büyüyen bir nesil yetişiyor. Çocukları bu bağımlılıktan kurtarmak için en büyük sorumluluk da anne babalara düşüyor” dedi.
Çankaya Belediyesi’nce gündüz bakımevlerinde başlatılan ailelerin çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirmek ve sorunlara akılcı yaklaşımlar sergilemelerini amaçlayan seminerler, alanlarında uzman kişilerin katılımıyla devam edecek.