Manisa Haberleri

BOR BELEDİYESİNDEN HALKA HİZMET

Haber 06.04.2013 12:14 Cumartesi
Niğde’nin Bor ilçesinde şehir içi toplu taşımacılık hizmetlerinde köklü değişiklikler ve yeniliklerin yaşanacağı yepyeni bir dönem başladı.
Bor Belediye Başkanlığı ile Belediyeye bağlı olarak toplu taşımacılık hizmetlerini yürüten SS.37 Nolu Özel Halk Otobüsü Kooperatifi bir süredir yürütülen çalışmaların ardından yeni karar ve uygulamalar alarak faaliyete geçirdi. Özel halk otobüsü sisteminde devrim niteliğinde bir değişimin yaşanması anlamına gelen ve hayata geçirilen düzenlemelerin genel hatları belli oldu.
Bor Belediye Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Özel Halk Otobüsü Kooperatifi’nin, toplu taşımacılıkta hizmet kalitesini yükseltmek, yolcu güvenliği ve rahatlığını üst seviyeye çıkartmak amacıyla başlattığı çalışmalar, özel halk otobüsü müşterilerinin ve tüm vatandaşların ilgi ve merakını çekmeye başladı.
Yürütülen çalışmalar sonrasında alınan kararda, Özel halk otobüsü sisteminde hizmet veren 12 adet otobüsün modellerinin eskimesi ve otobüslerin yenilenmesi ihtiyacının ortaya çıkması üzerine başlatılan çalışmaların sonunda mevcut 12 otobüs küçültülerek 20 araca çıkarıldı.Toplu taşımacılıkla ilgili tüm sıkıntıların çözülmesi ve bu amaçla yapılabilecek değişiklik ve düzenlemeler ile birlikte, otobüslerin yenilenmesi sırasında, AB normlarına uygun, engellilerin de yararlanabileceği standartlar üzerinde genel bir kanaat oluşurken yeni otobüslerin teknik özellikleri ve donanımları da mercek altına alındı.
Yapılan bu köklü değişikliğin ardından açıklamalarda bulunan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat; ''Yıllardır ilçemizde hizmet vermekte olan şehir içi otobüslerinin modellerinin eskimesi ve bununla beraber halkın taşımacılık ihtiyaçlarını karşılayamaması sonucunda Toplu taşımacılıkta yeni düzenlemelere gittik.Yaptığımız bu düzenlemeler ile birlikte kayıtlı bulunan 12 otobüsün sayısı artırılarak 20'ye çıkarıldı ve otobüsler minibüs olarak küçültüldü.Küçültülen ve toplu taşımacılık hizmetine başlayan araçlar daha seri ve AB normlarına uygun bir şekilde halkımıza hizmet vermeye başladı.Daha rahat olan Karsan marka minibüslerde ayrıca engelli vatandaşlarımız için engelli rampası ve alanı da mevcut durumda. SS. 37 Nolu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ile yaptığımız anlaşmada, daha önceden hizmet veren güzergahların bir kısmını değiştirerek bekleme zamanını daha aza indirdik. Amacımız toplu taşımacılıkta halkımızı mağdur etmeden hizmet verebilmek. İnanıyorum ki geçmişte ilçemiz adına büyük sorun olan Toplu taşımacılık sistemini değiştirdiğimiz için vatandaşlarımıza da verilen hizmet kalitesini de artırmış olacağız'' dedi.