Manisa Haberleri

TELSİZLİ KASA HIRSIZLARI...

Haber 06.04.2013 12:36 Cumartesi
Bursa'da girdikleri işyerlerinde birbirleriyle telsiz vasıtasıyla haberleşen çelik kasa hırsızları son işlerinde yakayı ele verdi. Polisin operasyonuyla yakalanacağını anlayan hırsızlar önce polis otomobilinin önüne çelik kasayı atarak yolu kapatmaya çalıştı. Sonra bir dereye saklanan hırsızlık zanlıları projektör tutan polis tarafından sırılsıklam yakalandı.
İlginç olay, merkez Yıldırım ilçesinde yaşandı. Erikli mahallesindeki bir fırının kapısını açıp içerdeki kasayı çalarak araçlarına yükleyen üç kişi, durumu fark eden vatandaşlarca polise ihbar edildi. Polis ekipleri bölgeye hareket ederken, zanlıların kasayı da yükleyip kaçtıkları otomobil cadde üzerinde fark edilerek, takibe alındı. Hırsızlık zanlıları polisin peşlerini bırakacağını düşünüp çaldıkları kasayı polis otosunun önüne yola atarken, bir süre sonra otomobili de terk edip yaya olarak kaçmaya başladılar. Zanlılardan Emre A. (32) ve İbrahim A.(29) kısa süren kovcalamaca sonucu yakalanırken, bir zanlı yol kenarından geçen dereye girdi.
Polis ekipleri kısa süre için zanlıyı kaybetse de, araçlardan suya tutulan projektörlerin aydınlattığı deredeki çalkalanmayı fark eden polis, yarım metrelik suya girip, o sırada eline geçirdiği plastik hortumla nefes almaya çalışan Kamil P.’yi de yakaladı. Girdikleri işyerinde gözcülük yapan arkadaşlarıyla telsiz vasıtasıyla haberleşen üç zanlı 'Hırsızlık' suçundan adliyeye çıkartıldı. Zanlılarla birlikte suç malzemelerine de el konuldu.