Manisa Haberleri

BİLECİK BELEDİYE MECLİSİ’NDEN YENİ İSİM KARARLARI

Haber 06.04.2013 12:39 Cumartesi
Bilecik Belediye Meclisi, yapımları devam eden Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’ne, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi, spor kompleksinin ise Muhsin Yazıcıoğlu Spor ve Yaşam Alanı olarak isimleri verilmesini kararlaştırdı.
Bilecik Belediyesi'nin nisan ayı meclis toplantısı, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleşti. Meclis gündeminde yer alan, Belediye Encümeni seçimi, Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği'nin 22’inci maddesi gereği Denetim Komisyonu raporunun okunması suretiyle bilgi verilmesi, Hürriyet mahallesinde bulunan spor kompleksi ile Bahçelievler mahallesinde bulunan Kültür ve Kongre Merkezi'ne isim verilmesi ve imar konuları ve taşınmaz mal alımı konuları görüşüldü. Gizli oyla gerçekleşen seçimlerde, Belediye Encümenliğine Süleyman Özdemir, İbrahim Uludağ ve Şükrü Selöz seçildi. Hürriyet mahallesinde bulunan spor kompleksine Muhsin Yazıcıoğlu Spor ve Yaşam Alanı, Bahçelievler mahallesinde yapımı devam eden Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi isminin ise, “Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi” olarak değiştirilmesi kabul edildi. Toplantı, görüşülen imar konularının komisyona havale edilmesi ile sona erdi.
Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Her mahallemize bir spor kompleksini kazandırmayı düşünüyoruz. Hürriyet mahallesinde yapmış olduğumuz spor kompleksine, geçtiğimiz gün üzüntüyle yâd ettiğimiz, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını vererek burada Muhsin Yazıcıoğlu Spor ve Yaşam Alanı olarak yaşatmak istiyoruz. Bu tesisi, 23 Nisan 2013 günüde açılışını yaparak gençlerimize kazandıracağız.Bilecik denilince akla ilk Şeyh Edebali geliyor. Ortak bir değer olduğu ve Bilecik Şeyh Edebali ile özdeşleştiği için yapmış olduğumuz en büyük projeye Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi olarak isim verdik. Mayıs ayı içerisinde inşaatı bitirmeyi planlıyoruz” dedi.