Manisa Haberleri

SELENDİ’DE ŞAMPİYON YBO OLDU

Haber 06.04.2013 12:56 Cumartesi

Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen sportif Faaliyetler kapsamında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yıldız Erkekler Futbol Turnuvası gruplar arasında yapılan müsabakalarla başladı. Gruplarında ilk iki sırayı alan 4 takım yarı finale yükseldi.

\r\n


\r\n30’ar dakikalık 2 devre halinde bir hafta devam eden turnuvada A grubunda Cumhuriyet, Fatih, Üç Eylül ve Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO); B grubunda ise, Rahmanlar, Şehirli oğlu ve Çamlıca Okulları yer aldı. Yarı finalde rakiplerini eleyen Cumhuriyet İlköğretim Kurumu ile YBO karşı karşıya geldi. Muhammet, Sinan, Müslüm(Serhat), Zafer, Osman, Orhan, Aşkın, Mücahit'ten oluşan takımla sahaya çıkan YBO, 15. dakikada Zafer ile öne geçti. İlk yarı bu skorla tamamlandı. Taraftarının desteğini de alan YBO, ikinci yarıda 45. dakikada Serhat'ın golüyle skoru 2-0'a getirdi. 55. dakikada kazanılan penaltıyı kullanan Mücahit, kaleci ile topu ayrı köşelere gönderince takımın 3. golünü attı. Maç bu skorla bitti ve oynadığı gruplar da dahil 5 maçını da kazanan YBO, turnuvanın şampiyonu oldu.

\r\n


\r\n3’lük maçında ise, penaltılarla rakibini yenen Çamlıca Köyü İlköğretim Kurumları Okulu 3. oldu.
\r\nDereceye giren takımlara kupa ve madalyalarının, 23 Nisan Salı günü kutlanacak olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda verileceği bildirildi.