Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SUŞEHRİ ESNAF VE SANATKÂRLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ 56. OLAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haber 06.04.2013 13:04 Cumartesi
Suşehri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 56. olağan genel kurul toplantısını Suşehri Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirdi.
Genel kurula Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Başkanı Yüksel Demirgil ve çok sayıda kooperatif ortağı ve esnaflar katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Suşehri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2012 yılı faliyet raporları okundu.2013 Yılı faliyet raporlarının okunmasının ardından söz alan Suşehri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif başkanı Candan Ersoy, Kooperatifimiz ortaklarına her türlü maddi ve manevi desteğini sürdürmektedir.1957 yılından bu güne dek esnafımızın hizmetinde olan kooperatifimiz gelişen dönemde teknolojik imkanlar ile artık daha iyi hizmetler sağlamak için elimizden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Başkanı Yüksel Demirgil ise yaptığı konuşmada,”Kooperatiflerimiz gelişen çağa ayak uydurarak eski düzen demode çalışmaların dışında ortaklarına ve esnaflara büyük hizmetler sunmakta. Türkiye genelinde Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifleri süper büyüme sağladılar. Türkiye’de kapalı kooperatif sayısı çok azaldı. Türkiye genelinde gerekli kriterleri taşıyan kooperatifler artık sınıflandırılmakta biz Sivas olarak çok iyi bir konuma geldik. Kooperatiflerimiz başkanları ile yapılan toplantılarımızda esnaflarımıza daha fazla para akışı sağlamak için neler yapabiliriz bunlar üzerinde çalışıyoruz. Yakın bir tarihte Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara’da yaklaşık 5 bin kişinin katılımı ile bizleri bekleyen büyük müjdelerin olacağı konuları görüşeceğimiz bir toplantı gerçekleşecek.2012 yılında Türkiye genelinde kooperatiflerimiz piyasaya 7,5 katrilyon para dağıtmış bu rakam 2013 yılında yaklaşık 10 katrilyon olması bekleniyor. Kooperatiflerimiz esnaflarımıza can damarı olamaya devam edecek ancak esnaflarımızda aldıkları kredileri geri ödemelerini düzgün bir şekilde yapmaları gerekmektedir” dedi.