Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BOŞ FİŞEK İÇERESİNDEKİ 68 GRAM ESRARA 9 YIL HAPİS

Haber 06.04.2013 13:01 Cumartesi
Erzurum’da üzerlerinde 61 adet boş fişek içerisine 68 gram esrarı piyasaya sürmek isteyen Ömer D. ile Aykut A. tutuklu yargılandıkları Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi’nde 9 yıl hapis 180 bin TL adli para cezasına çarptırıldı.
Bir ihbarı değerlendiren Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği tarafından 6 Eylül 2012 günü Gürcükapı semtinde Ömer D. İle Aykut A. üzerinde yapılan aramada 61 adet fişek içerisinde zulalanmış olarak esrar geçirdi. Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Uyuşturucu madde ticareti yapmak’ suçlarından haklarında 20’şer yıl hapis cezası istemi ile dava açılan Ömer D. ile Aykut A. suçlamaları kabul etmediler. Ömer D. “Biz poşet içerisine bırakılmış fişekleri bir ağaç dalının kenarında bulduk, merak ettik baktık. Bizim uyuşturucu ticareti ile işimiz olmaz. Beraatımızı istiyoruz” dedi.
Mahkeme heyeti karar duruşmasında, ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan Aykut A.’yı 5 yıl hapis, 100 bin TL adli para, Ömer D.’yi ise 4 yıl hapis ve 80 bin TL adli para cezasına çarptırdı.
Mahkeme heyeti verilen ceza hükmü ile birlikte tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.