Manisa Haberleri

ELMALI İLÇESİNDE KİTAP FUARI AÇILDI

Haber 06.04.2013 13:22 Cumartesi
Antalya'nın Elmalı İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaynak Yayınları Grubu’nun ortaklaşa organize ettikleri "Elmalı Kitap Fuarı", Belediye Kültür ve Düğün Salonu'nda açıldı.
Fuara Elmalı Kaymakamı Mehmet Murat Çekmen, Garnizon Komutanı Kürşat Şenol, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Candeğer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Salim Bülent Gökce, daire amirleri, okul ve kurum müdürleri katıldı.
Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Candeğer, 2012-2013 eğitim öğretim yılında ilkokul ve ortaokullara yönelik "Okumak Hayattır" adlı bir proje hazırladıklarını, projenin ikinci aşamasının da öğrencileri kitap ve yazarlarla buluşturmak olduğunu söyledi.Candeğer projenin amacını, öğrenci ve velilerde kitap okuma bilincinin oluşturulması şeklinde açıkladı.
Elmalı Kaymakamı Mehmet Murat Çekmen ise, fuarın Elmalı’da ilk olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.
Belediye Düğün Salonu’ndaki fuarda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dağıtılan "Paramı Biriktiriyorum Kitabımı Alıyorum" kumbaralarından çıkan birikimlerle öğrenciler istedikleri kitapları aldılar.