Manisa Haberleri

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ MUĞLA’DA DUALARLA YAD EDİLDİ

Haber 06.04.2013 13:48 Cumartesi
Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanlığı ve Milliyetçi Hareket Partisi Muğla İl Teşkilatı tarafından; Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in 16. vefat yıl dönümünü nedeniyle gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Mevlid-i Şerif okutulup lokma hayrı yapıldı.
Muğla Kurşunlu Camii meydanında yapılan lokma ikramına vatandaşların yanı sıra ülkücüler yoğun ilgi gösterince lokma hayrı yaklaşık 4 saat sürdü. Anma programına; MHP Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, MHP Muğla Eski İl Başkanlarından Ferhat Korkmaz, Türkav İl Başkanı Cemil Özdemir de katıldı.
Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Cemil Gündüz yaptığı açıklamada “Başbuğumuz Alparslan Türkeş aramızdan ayrılalı 16 yıl geçti, bizler bu süreç içerisinde kendilerinin bizlere bıraktığı emanetlere sahip çıkmak için her zaman elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Bugün de kendilerinin aziz ruhlarının anısına Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif programı düzenledik. Ülkemizin içinde bulunduğu bu sancılı süreçte Başbuğumuzun evlatları olarak onun kurduğu bu kutlu davayı en iyi yerlere getirmeye çalışıyoruz. Bu gün siyasi görüşü ne olursa olsun birçok insan buradaydı, Alparslan Türkeş bir siyaset adamı değil bir dava adamıydı. Bizler de Başbuğumuzun bize gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerliyoruz. Ondan bize miras kalan milyonlarca ülkücüyle birlikte Türk milletini düştüğü bu darboğazdan kurtaracağız. Fatih, Bizans’ın zincirlerini nasıl aştı ise biz de milliyetçiliğin etrafındaki zincirleri öyle kıracağız.” dedi.
Lokma ikramının ardından Kurşunlu Camii’de 04 Nisan 1997’de hayatını kaybeden Başbuğ Alparslan Türkeş ve bu güne kadar şehit düşen şehitlerin ruhuna Mevlid-i Şerif okundu.