Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ÇAVUŞLULU ÇİFTÇİLERLE BULUŞAN BAŞKAN TANIK, TRAKTÖR KULLANDI

Haber 06.04.2013 13:57 Cumartesi
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Çavuşlu Mahalles’inde traktör kullanarak, dikilen fidanları suladı.
Bala’dan Çankaya Belediyesi’ne bağlanan Çavuşlu Mahallesi’ni ziyaret eden Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, köylülerle birlikte fidan dikip, ardından traktöre binerek dikilen fidanları suladı. Çiftçiler, traktör kullanmadaki kabiliyetiyle tam not alan Tanık’a, “Başkanım sen her işi güzel yapıyorsun. Sen bizim işimizi yapıyorsun ama biz senin işini yapamayız” dediler.
Toprakla uğraşmanın insanın ömrünü uzattığını söyleyen Tanık, “Keşke vaktim olsa da her gün buralara gelebilsem. Sizlerin yaptıkları işler bizler için çok değerli. Böyle gelip ne güzel diyoruz ama zor bir işle uğraştığınızı biliyorum. Türkiye’de bu şartlarda çiftçilik yapabilmek zor. Bu nedenle sizleri azminizden dolayı kutluyorum. Biz de sizlerin yanındayız. Üretiminizi daim kılmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.
Çankaya Belediyesi’nin hayata geçirdiği Kır-Kent Kardeşliği Projesi kapsamında kırsal bölgelerde yapılan çalışmalar hakkında çiftçileri bilgilendiren Tanık, vatandaşların istek ve taleplerini yerinde dinleyerek, bürokratlarına talimat verdi.