Manisa Haberleri

HÜSEYİNMESCİT’İN İLK GAZETESİ

Haber 06.04.2013 14:31 Cumartesi
Samsun’un Terme ilçesine bağlı Hüseyinmescit beldesinde ilk kez bir gazete çıkarıldı.
Hüseyinmescit Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından çıkarılan “Hüseyinmescit Ortaokulu gazetesi”, beldede yayımlanan ilk gazete olma özelliğini taşıyor. Gazete, hiç reklam bulunmaması ve zengin haber içeriği ile dikkat çekiyor.
Terme Hüseyinmescit Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni ve gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Zeki Ordu, “Gazeteyi 500 adet bastırdık ve Samsun’un Terme ilçesi, Ordu’nun Ünye ilçesi ile Akkuş ilçelerindeki bütün okullara gönderdik. Ayrıca 20’den fazla vilayetteki öğretmenlere de posta ile ulaştırdık” dedi.
Okulu ve çevreyi tanıtmak amaçlı, öğrencilerin ve öğretmenlerin katkılarıyla uzun bir çalışma sonucu gazeteyi çıkardıklarını belirten Zeki Ordu, “İçerik bakımından tamamen okulun tanıtımına yönelik ve kültürel ağırlıklı bir çalışma ilk defa yayınlandı. Gazetenin çıkarılması başta veliler olmak üzere ilçede ilgi ile karşılandı. Haberlerimizin tamamen gerçek ve okula ait olması, gazetede hiçbir reklamın olmaması, kültürel yönünün daha ağır basması, gazetenin dikkat çekici yanlarından. Okul olarak senede 2 dönem buna benzer çalışmalar ve 1 adet de dergi çıkarmayı kararlaştırdık. Gazetenin çıkışından sonra öğrenciler yapmış oldukları çalışmaları bir sonraki sayıya yetiştirmek üzere okul idaresine teslim ettiler” dedi.
Senede 2 kez çıkacak olan gazete, tablet boyutunda ve 16 sayfadan oluyor.