Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

(ÖZEL HABER) EŞEK KESİMİ YAPILDIĞI İHBARI ZABITA VE POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ

Haber 06.04.2013 14:46 Cumartesi
Diyarbakır'da, eti satılmak üzere eşek kesildiği ihbarı alan zabıta ve polis ekipleri alarma geçti. İhbarın alındığı bölgeyi didik didik arayan ekipler, kaçak kesime rastlamadı.
Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği’ne gelen bir ihbarda, Diyarbakır-Mardin karayolu Çarıklı mevkiinde bulunan Yeni Hayvan Borsası karşısındaki kırsal alanda, eti satılmak üzere eşek kesildiği belirtildi. İhbar üzerine harekete geçen Zabıta Amirliği ekipleri, polis ekiplerinden takviye isteyerek bölgeye gitti. Bölgeye giden zabıta ve polis ekipleri, bölgede geniş kapsamlı arama başlattı. Ekiplerin yaptığı aramalarda herhangi bir kaçak kesime rastlanılmadı. Bölgedeki metruk binalar ve arazide geniş kapsamlı tarama yapan ekipler, kaçak kesime rastlamadıkları için bir süre sonra geri döndü. Arama çalışmaları yapan ekiplerin gittiği bölgede, kimler tarafından bağlandığı tespit edilemeyen 4 eşeği bulduğu ve bu hayvanları bağlı oldukları yerlerden iplerini açarak serbest bıraktığı bildirildi.
İhbar üzerine bölgeye giden ekiplerin sorumlusu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Amiri Abdülhamit Tekin, bölgeyi sürekli olarak kontrol ettiklerini söyledi. Tekin, “Kaçak eşek kesimiyle ilgili gelen şikayet üzerine Yeni Hayvan Borsası karşısındaki tepeye acil bir şekilde intikal ettik. Yaptığımız kontroller üzerine herhangi bir kaçak kesime rastlamadık. Üç dört ekiple birlikte bölgeye geldik ama yaptığımız denetimlerde böyle bir şeye rastlamadık. Bu bölgede sürekli olarak kontrollerimiz devam edecektir” dedi.