Manisa Haberleri

TORBALI’DA ’BORZURTLAR DİRİLİYOR’ SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Haber 06.04.2013 14:44 Cumartesi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Torbalı İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocakları, ortaklaşa düzenlediği "Bozkurtlar Diriliyor" seminerlerine devam ediyor. Seminerlerin 9.’su Dağkızılca köyünde gerçekleştirildi.
MHP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı Yurdadoğ Mutlu ile ekibi, 30 araçlık konvoy eşliğinde Dağkızılca’ya gitti. Partilileri burada kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı. MHP İlçe Başkanı Mutlu, burada yaptığı konuşmada, hem ülke gündemi, hem de yerel gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mutlu, “Abdullah Öcalan kimdir ki, Türkiye Cumhuriyeti’ne anayasa maddesi öneriyor? Bunu birisi yapacaksa onun adresi meclistir. Bunu tartışmanın bile manası yoktur. PKK’nın, KCK’nın, DTK’nın açıklamalarında, Abdullah Öcalan’ın açıklamalarında daha düne kadar ayrılma talepleri var. Bu süreçte söyledikleri taktiksel bir adımdır” dedi.
İlçeye ilişkin değerlendirmesinde, Torbalı Belediyesi’nin hizmet veremediğini öne süren Yurdadoğ Mutlu, “Belediyenin asli görevleri bile süslenip püslenip çok büyük hizmetlermiş gibi millete yutturulmaya çalışılıyor. Torbalı, herkesle kavgalı, halkla diyaloğu olmayan, esnafla sorunlu, iş adamları ile sorunlu, pazarcı ile sorunlu bir belediye başkanı tarafından yönetiliyor. Gençlerimiz kahvehane köşelerinde işsiz. Halkı ile ilgili bir belediyede, istihdam yaratan ve arayan, teşvik eden bir belediyecilik anlayışında işsizlik yaşanmaz. Ama siz iş adamlarına ilgi göstermez iseniz, kendi insanınıza iş yaratamazsınız başarılı olamazsınız. Maalesef Torbalı’da bu yaşanmaktadır. Yatırımlar çarçur edilmiş ve peşkeş çekilmiş. Torbalı’nın vizyon sahibi, ön görülü, adaletli ve çalışkan bir belediye başkanına ihtiyacı var. O da MHP’de var, bizde var. Bu konuda ben kendime ve ekibime güveniyorum. Torbalı’nın da bizlere güveneceğinden eminim” diye konuştu.