Manisa Haberleri

TÜRKİYE’NİN 2023 HEDEFLERİNİ DEĞERLENDİRDİLER

Haber 06.04.2013 14:58 Cumartesi
Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, eski Başbakan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Nazım Ekren ve Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Türkiye’nin 2023 hedefini değerlendirdi.
Mustafakemalpaşa Aydınlar Ocağı'nın düzenlediği 'Türkiye 2023 Paneli'nde konuşan Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, 10 sene sonra ülke nüfusunun 83 milyon olacağını tahmin ettiklerini anlattı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ısrarla '3 çocuk' istediğini hatırlatan Yalçıntaş, "Bu Türkiye'nin 2023'teki genç gücüdür. 2050 yılında nüfusumuzun 94 milyon olması hedefleniyor. Tedbir alınmazsa daha sonra düşüş olacak" şeklinde konuştu.
"BARIŞ İŞ BİRLİĞİ İLE OLUR"
Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ise, sıcak ve soğuk savaşların devam edeceğini belirterek, "Türkiye 2023'te Avrupa ile rekabet edecekse kendimizi buna göre hazırlamalıyız. Ekonomimizin nereye gideceğini düşünmek için diğer ülkeleri sürekli takip etmeliyiz. Terörü hiçbir ülke tek başına bitiremez. Terör dış mihraklarca desteklenmektedir. Barış ortamı ancak dayanışma, iş birliği ve adil bölüşerek olur" dedi.
Prof. Dr. Nazım Ekren de ilerlemiş ülkelerde küresel kriz ve sağlık sorunlarının da görülebileceğini ifade ederek, doğal kaynaklarda büyük sorunların yaşanmasını beklediklerini ifade etti.