Manisa Haberleri

BÜLENT ARINÇ DENİZ UÇAKLA İSTANBUL’A GELDİ

Haber 06.04.2013 14:54 Cumartesi
Bursa’da bir dizi etkinliğe katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, deniz uçakla (sea bird) İstanbul'a geldi. Deniz uçağıyla seferlerin resmen başladığını ifade eden Arınç, “Artık insanlarımız zamanı ve konforu önemsiyorlar. Ücrette çok yüksek değil. Umarım kısa süre içerisinde uçak sayıları ve sefer sayılarının artmasıyla daha güzel bir gelişme olacak” dedi.
Deniz uçağıyla Haliç'e indikten sonra bir açıklama yapan Arınç, “Deniz uçağıyla çok keyifli, güzel bir yolculuk oldu. Biliyorsunuz bir süre önce Gemlik-Haliç arasındaki deniz uçağı seferleri başlamıştı. Bu çok güzel bir yenilik, halkımız bunu çok sevdi. Hem zaman açısından tasarruf ediliyor, hem konforlu bir uçak yolculuğu yapılıyor, hem de Adalar'ı, karası ve denizi ile bütün güzellikleri yukarıdan görmek imkanı oluyor” dedi.
Uçuşların resmen başladığını ifade eden Arınç, “Bugün resmen bu uçuşları başlatmış olduk. Gemlik’te güzel bir tören yaptık. Halkta bu hizmetten çok memnun. Bir tarafta Bursa Büyükşehir Belediyemiz, bir tarafta uçak firmamız var. Ben bunların sayılarının artmasını ve deniz ulaşımının bulunduğu her yere seferlerin artmasını ve deniz ulaşımının bulunduğu her yere rahatlıkla bu seferlerin başlamasını arzu ediyorum” diye konuştu.
Deniz uçağına ilginin çok büyük olduğuna dikkat çeken Bülent Arınç, uçak ve sefer sayılarının arttırılmasını arzu ettiğini söyledi. Arınç, “Yolda genel müdürden de bilgi aldım. Bugün için başlayan veya önümüzdeki sezonda sırası geldiğinde başlayacak olan bir taraftan Gökçeada, bir taraftan Çeşme Alaçatı, belki Armutlu. Çok talepler olduğunu söylediler. Üç tarafımız denizle çevrili, bu imkanlardan istifade etmeliyiz. Artık insanlarımız zamanı ve konforu önemsiyorlar. Ücrette çok yüksek değil. Umarım kısa süre içerisinde uçak sayıları ve sefer sayılarının artmasıyla daha güzel bir gelişme olacak. Ben şahsen çok mutlu oldum. Sea bird’e başarılar diliyorum” dedi.
"ÇOCUKLARA MAKAM DEVRETMENİN KALDIRILMASIYLA İLGİLİ BİLGİM YOK"
23 Nisan ve 29 Ekim gibi resmi törenlerde öğrencilerin temsili olarak makam koltuklarına oturtulması uygulamasının kaldırılacağı şeklindeki iddiaların doğru olup olmadığının sorulması üzerine Arınç, “Hiç haberim yok, ben havadaydım, yerde bir gelişme mi oldu? Yeni bir gelişme mi? Takip etmedim arkadaşlar. Ben koltukta oturuyordum” diyerek esprili bir yanıt verdi. Uygulamanın kaldırıldığına dair bir bilgisi olmadığını ifade eden Arınç, “Yani bilemiyorum, 23 Nisan’da ne olacağını” diye konuştu.
Arınç, burada yaptığı açıklamanın ardından Fatih Üniversitesi'nde bir programa katılmak üzere deniz taksi ile ayrıldı.