Manisa Haberleri

KÖRFEZ DERSANESİ SOMA’DA TABLET DAĞITTI

Haber 06.04.2013 14:49 Cumartesi

Soma Körfez Dershaneleri, bir ilke daha imza atarak, öğrencilerine içinde Körfez Video ders anlatımı da olan tablet hediye etti.

\r\n


\r\nDershane, her yıl çıkardığı derecelerle ve kazandırma oranlarıyla başarılarını hız kesmeden sürdürüyor. Son 3 yılda bilgi birikimi ve tecrübesine teknolojiyi de katarak eğitimde öncü olan Soma Körfez Dershaneleri, bütün sınıflarda akıllı tahta, akıllı defter uygulaması başlatarak Körfez TV, Körfez Video, Randevulu Ders (RDS), Ödev takip sistemi (ÖTS), e-doküman, e-yoklama, Sanal Kütüphane, Tekno deneme, Etap programları ve Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile öğrencilerin başarısına katkı sağlıyor.
\r\nKörfez Dershaneleri İlköğretim Şubesi Müdürü Musa Aytekin, "İlköğretim 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerimiz için içerisinde Körfez konu anlatımlı videolarında bulunduğu Tablet PC hediye ederek Soma’da bir ilke imza atmaktayız. Bu hediye sayesinde öğrencilerimiz evlerinde, okullarında internet olmadan da derslerine her türlü desteği alabileceklerdir. Öğrencilerimiz her zaman her yerde kolayca gerekli dokümanlara, testlere ulaşabilecekler, anlamadıkları konuları tekrar tekrar dinleyebilecekler. Bu güzel hediye öğrencilerimize hayırlı olsun." dedi.

\r\n


\r\nTablet dağıtımına öğrenci velileri de katıldı. Velilerden Mehmet Şakrak duygularını şöyle ifade etti, “Dağıtılan bu tabletlerle öğrencilerin internete olan ihtiyaçları azaltılmış oldu. Çocuklarımızın anlamadığı konulara ve çözemediği sorulara daha kolay erişim imkânı elde etti. Tabletlerin Körfez konu yüklü olması bizleri ayrıca sevindirdi. Böyle bir hizmeti bize sunan Körfez Dershanelerine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

\r\n


\r\nSoma Körfez Dershanesine kayıt yaptıran 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Sarıışık ise, “Bu tabletler konuları daha iyi kavramamızı, hemen her yerde konu tekrarı yapmazı ve yazılıya daha iyi hazırlanmamızı sağlayacağını düşünüyorum. Körfez Dershanesi öğretmenleri sadece dershanede değil, bu tablet sayesinde her an yanımızda bize konu anlatıyor olacak. Bize bu hizmeti sağlayan dershane öğretmenlerimize ve yöneticilere teşekkür ediyorum” dedi.