Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

2013 YGS TÜM ALAN ŞAMPİYONLARI BULANIK FEM’DE

Haber 06.04.2013 14:49 Cumartesi
MUŞ (İHA) – Muş’un Bulanık ilçesinde 2013 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlara göre Bulanık Fem Dershanesi öğrencisi Nazlı Yetik tüm alanlarda Bulanık birincisi oldu.
Fem Derhanesi Müdürü Abdulkerim Altun, öğrencileri Nazlı Yetik’in başarısı kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi. Öğrencilerinin en iyi şekilde sınavlara hazırlamaya gayret ettiklerini belirten Altun, bunun sonucunu en iyi şekilde aldıklarını ifade ederek, “Planlı, programlı, disiplinli ve azimle tüm öğrencilerimizin en iyi puanları almaları öğretmenlerimiz gayret etti. Gayret eden öğretmen kadromuz özveriyle, fedakarca çalışmalarını aralıksız sürdürmektedirler. YGS’den sonra Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) motivasyonu az da olsa bozulan öğrencileri en kısa sürede motive edip çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu başarıda emeği olan öğrenci, veli ve öğretmenlere teşekkür ederim” dedi
YGS sonucu beklentilerinin altında gelen öğrencilerin moral bozmadan LYS'ye çalışmalarına devam etmeleri gerektiğini vurgulayan Altun, "YGS’nin üniversite yerleştirme puanlarına yüzde 25 ila yüzde 30 arasında etki edecek. Asıl puanların LYS ile kazanılacak. LYS’deki her sorunun değerinin YGS sorularına göre 2 veya 3 kat daha fazla puan getirisi olacak" şeklinde konuştu.