Manisa Haberleri

ÇOCUK MECLİSİ FUTBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON 8-B OLDU

Haber 06.04.2013 15:13 Cumartesi
Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen şubeler arası halı saha futbol turnuvası, oynanan final karşılaşması ile sona erdi. Turnuvada şampiyonluğu 6-A takımını 10-0 gibi farklı bir skorla mağlup eden 8-B takımı kazandı.
Melikgazi Belediyesi Bel-sin Sosyal ve Spor tesislerinde oynanan final karşılaşmasını Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Karaaslan, veliler ve çocuk meclisi üyeleri izledi.
Rakibi karşısında karşılaşmanın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen 8-B şubesi rakibini 6-A takımını 10-0 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etti. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte 8-B takımının futbolcuları büyük sevinç yaşadı.
Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde Başkan yardımcısı Hayati Karasalan turnuvada il dörte giren bütün takım oyuncularına kitap ve madalya verirken, şampiyon olan 8-B şubesinin şampiyonluk kupasını ise Kaptan Abdulkadir Sakarya kaldırdı. Kaptan Abdulkadir “Hakkımızla şampiyon olduk, destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Karaaslan “Hepiniz bizim için birincisiniz, ancak bir şampiyon olması gerekiyordu, o da hakkıyla final maçında rakibini mağlup eden 8-B şubesi olmuştur. Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç’ın size verdiği önemi gerek aileleriniz gerekse sizler bizzat biliyor ve görüyorsunuz. Sizlerin daha donanımlı olması, sizlerin daha iyi şartlarda eğitim almanız ve başarılı bireyler olarak yetişmeniz, başkanımızın, en büyük isteği ve arzusudur. Spordaki başarınızı derslerinizde de göstermenizi bekliyor, başkanımız adına hepinizi tebrik ediyor,başarılarınız devamını diliyorum” dedi.
Turnuvada dereceye giren takımlar öncelikle şampiyon olan takım oyuncularını tek tek tebrik ederek, başarılarından dolayı arkadaşlarını kutladılar.