Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SOYGUN ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Haber 06.04.2013 15:27 Cumartesi
Mersin'de 1 Nisan tarihinde meydana gelen kuyumcu soygununun failleri, polisin başarılı çalışması sonucu yakalandı. Güvenlik kameralarına da yansıyan soygunda, şüphelileri, yakmadıkları montun ele verdiği bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, 1 Nisan tarihinde, Çilek Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi'ndeki 'İstanbul 2' adlı kuyumcu dükkanına gelen maskeli 2 kişi, iş yeri sahipleri Bilal ve Turan Kaya'yı silahla etkisiz hale getirdikten sonra yaklaşık 2 kilogram altını çalarak kaçtı. Kaçarken, kendilerini sopayla kovalayan iş yeri sahiplerine de ateş açan şüpheliler, plakası belirlenemeyen araca binerek kayıplara karıştı.
Olayın ardından soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, kuyumcudaki güvenlik kamerası ile birlikte çevrede bulunan iş yerlerine ait tüm güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan titiz çalışmaların ardından, soygunu gerçekleştirdikleri belirlenen hırsızlık ve uyuşturucu suçlarından sabıkalı M.Y. (35) ile S.P. (25), düzenlenen operasyonla Halkkent Mahallesi'ndeki evlerinde yakalandı. Soygunda kullanılan aracın ise kiralık olduğu ve plakasının değiştirildiği belirlendi. Yaklaşık yarım kilo altında birlikte ele geçirilen şüpheliler, polisteki ifadelerinde suçlarını itiraf ederken, soygun sırasında kendilerini gizlemek için kullandıkları maske ve çoraplar ile av tüfeğini ormanlık alanda yaktıklarını söylediler.
YAKMADIKLARI MONT ELE VERDİ
Soygunda kullanılan tüm malzemeleri yakan şüphelilerin, sadece S.P.'nin babasına ait kahverengi montu yakmadıkları ortaya çıktı. Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde şüphelilerden S.P.'nin üzerinde bulunan kahverengi montun, zanlının babasına ait olduğu için yakmadıkları belirtildi. Şüphelilerle birlikte bu montun da ele geçirildi bildirildi.
Kuyumcu soygunu iş yerinin güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye kaydedildi. Kamera görüntülerine göre, kuyumcuya giren silahlı ve maskeli 2 kişi, iş yeri sahipleri ve yanlarındaki çocuğu arka odaya girmeye zorladıktan sonra vitrindeki altınları bir torbaya doludurup dükkandan ayrıldılar. Ancak soyguncular, iş yeri sahiplerinin ellerinde sopayla arkalarından geldiğini görünce tüfekle iş yerine bir el ateş açarak kaçtılar.