Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

REHBERLER KARŞIYAKA’YI GEZDİ

Haber 06.04.2013 15:46 Cumartesi
Karşıyaka Belediyesi, İzmir’de görev yapan rehberleri gezdirdi. Karşıyaka’daki müze ve turistik yerlere yapılan geziden memnun kaldıklarını belirten rehberler, İzmir’e gelen turistleri talepleri doğrultusunda Karşıyaka’yı da gezdireceklerini söyledi. İzmir Rehberler Odası işbirliğiyle düzenlenen geziye 32 rehber katıldı.
Gezi sırasında Latife Hanım Köşkü, Zübeyde Hanım Kabri, Bostanlı Açıkhava Müzesi, Bilim Müzesi, Fotoğraf Müzesi gezildi. Ayrıca Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi, Tay Park’a gidildi. Yaklaşık yarım gün süren gezide, Karşıyaka Belediyesi tarafından hizmete sokulan Karşıyaka İskele yanındaki Turizm Danışma Bürosu ve çalışmaları anlatıldı. Rehberlerle birlikte son olarak Yamanlar Dağı’nda geçtiğimiz aylarda hizmete giren Gençlik Merkezi’ne gidildi. Gençlik Merkezi’nde konaklama ve spor olanakları ile diğer sosyal tesisler tanıtıldı.
Geziden çok memnun kaldıklarını belirten rehberler, “Kentimizi ne kadar yakından tanırsak gelen turistlere o kadar iyi anlatırız. Karşıyaka’ya en fazla Çarşı’ya turist geliyor. Ancak görmeleri gereken çok yerler olduğunu fark ettik. Karşıyaka son yıllarda yatırımlar ile önemli tesisler kazanmış. Bizler de bu mekanları gezdirdiğimiz turistlere anlatacağız. Başta kurvaziyer turizmle gelenler olmak üzere, İzmir’e gelenlerin Karşıyaka’da görmeleri gereken çok yer var“ dedi.