Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

AYŞE GÜZELOĞLU, BPW MERSİN İL KULÜBÜ’NÜN AÇILIŞINA KATILDI

Haber 06.04.2013 15:45 Cumartesi
Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu’nun Mersin Kulübü, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun eşi Ayşe Güzeloğlu’nun katıldığı etkinlikle açıldı.
Mersin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Amerika merkezli faaliyet yürüten ve Avrupa Birliği’nin (AB) kadın dernekleri arasında tanıdığı tek oluşum olan ‘Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu’nun (BPW) Mersin Kulübü, HiltonSA Oteli’nde düzenlenen etkinlikle açıldı. Açılışa, Vali Güzeloğlu’nun eşi Ayşe Güzeloğlu ile BPW Türkiye Temsilcisi Arzu Özyol da katıldı.
Etkinlikte konuşan BPW Türkiye Temsilcisi Özyol, sivil toplum kuruluşlarının başarılı olabilmesi için tüm aktörler ile ortak çalışmalar yürütülmesi gerektiğini söyledi. BPW’nin kadın politikaları hazırlanmasında birinci sırada yer aldığını dile getiren Özyol, “BPW kadınların iş yaşantısında ayakta durabilmesi adına politikalar oluşturmaktadır. Uluslararası alanda kabul görmüş politikaların uygulanmasının takipçisiyiz. BPW Türkiye olarak 3 AB projesi bitirdik. 10 Mayıs tarihinde Başbakanımızın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Şahin’in de yer alacağı bir toplantıda, kadınların gelişmesi için bölgesel anlamda nelerin yapılabileceğini konuşacağız. BPW Mersin Kulübü’nün açılmasına katkı sunan Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ile eşleri Ayşe Güzeloğlu’na teşekkür ederim” dedi.
BPW Mersin Kulüp Başkanı Hediye Dalgıç ise “Mersin’de 22 iş kadınımız ile elimizi taşın altına koyduk ve kulüp olarak büyük başarıların altına imza atacağız. Oluşumda bizleri her zaman destekleyen Valimiz ile eşine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Dalgıç tarafından Ayşe Güzeloğlu’na BPW fuları takdim edilirken, Güzeloğlu da Arzu Özyol’a fularını taktı.