Manisa Haberleri

MALATYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇOCUK FESTİVALİ

Haber 06.04.2013 16:04 Cumartesi
Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından 2009 yılından itibaren her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çocuk Festivali gerçekleştirildi.
Türk Polis Teşkilatının 168. Kuruluş Yıldönümü kapsamında düzenlenen 5. Çocuk Festivali Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.
Festivalin açılışını yapan Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, “Bu tür etkinlikler okula olan bağımlılığı, okulda olan birliktelikleri artıracak olan etkinliklerdir. Hz. Mevlana, ‘Sevdiklerinizi ne olursa olsun bırakmayın’ diyor. Bunu istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz, bu isterseniz kişi olabilir, bu isterseniz mesleğiniz olabilir, bu isterseniz başka bir şey olabilir. Esas olan sevmek, sevmeyi öğrenmek ve öğretebilmek. Hangi etnik kökenden gelirse gelsin, herkesi sevmeyi ve sevilmeyi öğrenmek durumundayız. Şöyle bir sözü var Hz. Mevlana’nın ‘Küsmek ve darılmalar için bahaneler aramak yerine sevmek ve sevilmek için çareler arayın” şeklinde konuştu.
“Malatya’yı huzur ve güvenli şehir yapmada katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bende Hz. Mevlana’nın sözleri ile bitirmek istiyorum. Diyorki, Hz. Mevlana, ‘Sevdiklerinize gül verin, gülünüz yoksa gülüverin” ifadelerini kaydetti.
Gece Malatya Güzel Sanatlar Lisesi’nden öğrencilerin verdiği mini konser ile başladı. Halk Oyunu gösterileri ile çeşitli okullar tarafından hazırlanan etkinlikler sahnelendi.
Gecede yapılan çekilişlerle 3 bisiklet, 1 dizüstü bilgisayar, 1 tablet bilgisayar, 2 fotoğraf makinesi, 3 mp3 çalar ve 5 adet dijital sözlük, festivali izlemeye gelen çocuklar arasından sahiplerini buldu.
Festivale AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şeyhmus Şat, Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü İbrahim Azcan ile kalabalık bir topluluk katıldı.