Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

AK PARTİ ERENLER DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haber 06.04.2013 16:08 Cumartesi
AK Parti Erenler İlçe Danışma Meclisi Erenler Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Ali İhsan Yavuz, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu, Erenler İlçe Başkanı Osman Hira, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Halil Yavşan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nagihan Çolakoğlu ile teşkilat mensupları katıldı.
Danışma Meclisi toplantısı Erenler İlçe Başkanı Osman Hira, Gençlik Kolları Başkanı Halil Yavşan, Kadın Kolları Başkanı Nagihan Çolakoğlu’nun teşkilat faaliyetlerini içeren sunumları ile başladı. Erenler mahalle ve köy başkanlarının bölgelerindeki teşkilat çalışmalarını içeren konuşmalarının ardından Erenler Belediyesi’nin çalışmalarını içeren 20 dakikalık bir sunum izlendi. Sunumun ardından kürsüye çıkan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 2013 yılının Erenler için yatırım yılı olacağını dile getirerek, “Erenler Belediyesi olarak asgari 50 Bin ton asfalt ile daha fazla yol, daha fazla kilitli parke, daha fazla bordür çalışması yaparak, vatandaşımızın ayağını çamura değdirtmeyeceğiz. İmam Hatip Lisesi ihalesini kısa süre içerisinde yapacağız. Yaşam Merkezi projemiz son aşamada. Kentsel Dönüşüm projesini Küpçüler ve Yenimahalle civarında aylar süren çalışmalar sonucunda bölgeyle ilgili ayrıntıları toplayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim ettik. Proje toplam 6 bin 666 dönüm alanı kapsıyor. İnşallah bu projemizi de hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Başkan Zeki Toçoğlu, “Sayın Başbakanımız belediye başkanlarına seslenerek, ‘Milletimizin ayağını topraktan kesmeyin. Şehirlerin de bizlerin üzerinde hakları var.’ diyor. Bizler yatay genişlemeden yanayız. Belediye Başkanlıkları bizlere emanettir. Geçici olarak seçildiğimiz bu görevlerde ‘astığımız astık, kestiğimiz kestik’ olmaz. Kurallı hareket etmemiz, vatandaşımızı düşünmemiz lazım. Bu düşünceyle çalışma yapıldığı zaman ortaya daha güzel, daha yaşanabilir şehirler ortaya çıkıyor” dedi.
Danışma Meclislerinin öneminden bahseden Başkan Toçoğlu, “Bizler Danışma Meclislerini ülkemiz için, gelecek nesiller için gerçekleştiriyoruz. Gecenin geç saatlerine kadar burada bulunan tüm teşkilat mensuplarından Allah razı olsun. Eksiklerimiz tabiî ki olacak. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak hızlı bir şekilde eksiklerimizi tamamlıyoruz. Gereken ne varsa imkânlar ölçüsünde yapmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ankara’daydık. Ankara’da Sakarya’mız teşkilat çalışmaları ile gayet iyi durumda hamdolsun. Daha da iyi olacağız” diye konuştu.
Milletvekili Ali İhsan Yavuz konuşmasında seçim çalışmalarının önemine değindi. Türkiye’nin hızla normalleştiğine de dikkat çeken Yavuz, “Eskiden aynı yılda sürekli Başbakan yardımcıları değişiyordu. Akşamdan sabaha ne olacağı öngörülemiyordu. Şimdi kime sorsanız ‘AK Parti tekrar iktidarda olacak, dolar 1 yıl sonra da aynı seviyelerde olacak, ekonomi hızla büyümeye devam edecek’ diyecek. Yasama, yürütme ve yargıda istikrar var artık. Bu istikrar sürecektir. Türkiye her alanda üstüne kadar gelişmeye, büyümeye devam edecek” şeklinde konuştu.
Milletvekili Ayhan Sefer Üstün konuşmasında belediye başkanlarını tebrik etti. Üstün, “Her ortamda dile getiriyorum. Güzel Sakarya’mızın şehrimize yakışan binalara ihtiyacı var. Erenler Belediyesi ve Serdivan Belediyesi’nin çok güzel hizmet binaları var artık. Belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. Ofis Sanat Merkezi ve Kentpark’ta yapılan Sanat Galerisi yeni halleriyle beni çok mutlu etti. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yollarda yürürken peyzaj düzenlemelerini ve bu güzel binaları görünce içim açılıyor. Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Kıymetini bilerek çalışalım. Çok daha iyisini yapalım.” diye konuştu.
Danışma Meclisi’nde son konuşmayı AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu gerçekleştirdi. Uncuoğlu, “Geceli gündüzlü, tüm gayretiyle, şehirleri ve ülkeleri için çalışan kadrolarla hizmet çıtasını her geçen gün yükselten bir teşkilata sahibiz.” dedi. AK Parti’nin başarısını soranlara Erenler Danışma Meclisi’nde yanıt veren Recep Uncuoğlu, “Bizim partimizin başarısı bu salonlarda gizli. Saat 23.00’e yaklaşıyor ve salon davamıza inanan teşkilat mensuplarımızla dolu. Bizim başarımızı merak edenler bu salonları, toplantılarımızı görmelidir.” diye konuştu. Uncuoğlu konuşmasının son bölümünde muhalefetin eleştirileri ile ilgili olarak, “Biz siyaseti menfaat için, beklentiler için yapmıyoruz. Biz memleketimiz için çalışıyoruz. Bizi sığ tartışmalar içine çekmeye çalışanlar, ne demek istediğimizi anlayamayanlar var. Biz o sığ tartışmaların içinde olmayız, olmayacağız” ifadelerini kullandı.