Manisa Haberleri

BOLULU KURSİYERLER İSPANYA’YA GİTTİ

Haber 06.04.2013 16:07 Cumartesi
Bolu İzzet Baysal Mesleki Eğitim Merkezi önderliğinde “Hazır Giyimde Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama” projesine katılan kursiyerler, eğitimlerini tamamlayarak yurt dışında staj görmek üzere İspanya’ya gittiler.
Avrupa Birliği (AB) Leonardo Da Vinci Mesleki Eğitim Projesi kapsamında bugüne kadar birçok öğrenci ve kursiyeri yurt dışına götürerek eğitim almalarını sağlayan İzzet Baysal Mesleki Eğitim Merkezi, şimdi de Hazır Giyimde Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında geçtiğimiz ay bir grup öğrenci ve eğitimci, İsveç’e giderek staj yaptı. Çalışmaların başarıyla tamamlanmasından sonra İsveç grubu yurda dönüş yaparken, şimdi de İspanya grubu yola çıktı. Bir ay boyunca İspanya’nın Sevilla kentinde staj görecek olan kursiyerler öğle saatlerinde Cici Taksi Kavşağı’nda buluştu. 20 katılımcının İspanya yolculuğu öncesi duygusal anlar yaşandı. Çocuklarını yurt dışına gönderen aileler hem sevinç hem de onlardan ayrı kalacak olmanın hüznünü yaşadılar.
7 Nisan ile 5 mayıs tarihleri arasında Sevilla’da hazır giyim üzerine staj yapacak olan kursiyerler, daha sonra belgelerini alarak yurda dönecekler.