Manisa Haberleri

DİNÇER, POLİS TEŞKİLATINI KUTLADI

Haber 06.04.2013 16:22 Cumartesi
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Türk Polis Teşkilatı’nın huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak bu kutsal görevi 168 yıldır başarıyla yerine getirdiğini belirtti.
Mersin ESOB Başkanı Dinçer, yazılı bir açıklama yaparak, Türk Polis Teşkilatı’nın 168. kuruluş yıldönümünü kutladı. Zor ve onurlu bir görevi büyük bir özveri ve insan sevgisiyle yerine getiren Türk Polis Teşkilatı’nın, huzur ve güvenin teminatı olduğunu ifade eden Dinçer, polis teşkilatının devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü ve al bayrağın yüceliğini yüreğinde hissettiğini vurguladı. Dinçer, “Polis teşkilatımız huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak bu kutsal görevi 168 yıldır başarıyla yerine getirmektedir. Yine bu kutsal görev yerine getirilirken, insan hak ve özgürlüklerine azami ölçüde saygı gösterilmesi, polisimize olan güveni arttırmada önemli rol oynamaktadır” dedi.
Polis teşkilatının gittikçe güçlenerek, modern araç ve gereçlerle donatılıp, teknolojik alt yapıya sahip olduğuna dikkat çeken Dinçer, bu özeliğiyle Türk Polis Teşkilatı’nın dünya polis teşkilatıyla entegre olduğunun altını çizdi. Polisin, halkın can, mal ve iffetinin korunmasının yanı sıra yasaların uygulanmasında da önemli görev üstlendiğini kaydeden Dinçer, “Türk Polis Teşkilatı’nın, şerefli mazisinden bugüne kadar ülkemizin birliğine ve beraberliğine gösterdiği önemi göz ardı etmemiz asla mümkün değildir. İlimizde yer yer artış gösteren asayiş olayları özellikle polisimizin özverili çalışması ve teknolojinin kullanılarak en aza indirilmiş, yine önleyici hizmetlerle birlikte hırsızlık, kapkaç gibi asayişe yönelik olaylarda gözle görülür azalmalar yaşanmış, var olan huzurun tesisi yeniden sağlanmıştır” ifadelerini kullandı.
Polisin sadece suçluyu yakalamada değil, suçu önlemede de sorumluluğu bulunduğuna değinen Dinçer, polisin suçu oluşmadan önlemede büyük gayret gösterdiğini dile getirerek, “Tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı kutluyor, bu ulvi görevi yerine getirirken canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve ailelerine uzun ömürler diliyorum” dedi.